• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Цифри Незалежності: як змінювались ціни на квартири в Києві з 2000 року
    2022-08-28 16:00:08

    Цьогоріч День Незалежності України важливий та особливий як ніколи. Адже щодня наші захисники та захисниці ведуть боротьбу з російськими окупантами, що посягнули на наші землі, життя, фінанси та незалежність.

    Агресор постійно маневрує та бреше: про нашу історію, здобутки, військових, економіку, та навіть про повсякдення звичайних українців. Саме тому до Дня Незалежності ми підготували серію новин, в яких будемо розповідати про найцікавіші цифри, що були поруч з українцями з року в рік. Цифри Незалежності. У цій новині поговоримо про динаміку цін на столичні квартири з 2000 по 2022 рік.

    Так, у другому кварталі 2022 року нотаріуси оформили угод купівлі-продажу у вісім разів менше, ніж до війни. Наразі на ринку житла в Києві спостерігається спад. Є декілька чинників, які не дають повноцінно відновитись ринку нерухомості з початку війни.

    Зараз зменшений попит на житло через низьку купівельну спроможність українців. Оскільки через зменшення рівня заробітних плат, втрату роботи, збільшення цін українці не готові витрачати кошти на нове житло. Крім того, на цінник також впливає курс долара, який зараз зріс до 40 гривень за долар.

    Розповімо більш детально, як змінювалась середня вартість одно-, дво- і трикімнатних квартир протягом 21 року. Під час дослідження були використані статистичні дані сайту «Благовіст».

    На початку нульових ціни на квартири в гривні та доларах були не надто високі, оскільки у 1998 році почалась світова економічна криза, ціни на житло падали.

    Так, у 2000-му році однокімнатну квартиру можна було купити за 10 тис. доларів! Тоді середній курс долара був 5,35 грн, а середня зарплата була 231 грн. До 2004 року ціни на нерухомість сильно не відрізнялись.

    У 2005 році можна побачити відчутний стрибок в ціні на житло. Однокімнатні квартири зросли до 66,7 тис. доларів, двокімнатні — до 115,9 тис. доларів, а середня ціна на «трикімнатку» була 177,7 тис. дол. Тоді середній курс долара був 5,05 гривень

    У 2008 році ціни на квартири досягли піку. Однокімнатна квартира коштувала в середньому 157,5 тис. доларів, двокімнатна — 271,4 тис.дол., а трикімнатна — 430,3 тис. дол. Цього року світова економічна криза дійшла до України, і ціни на житло почали падати. За рік вартість житла знизилась майже на чверть. Спад продовжувався до 2012 року.

    У 2013 ціни трохи відновились: однокімнатні квартири коштували в середньому 93,9 тис. дол., двокімнатні — 163,5 тис. дол., трикімнатні — 278,8 тис. дол. Варто відзначити, що саме в 2013 році було прийнято в експлуатацію рекордну кількість квадратних метрів житла.

    Протягом наступних років житло знову дешевшало. Але вже у 2019 році ціни почали поступово зростати, «однокімнатки» продавались в середньому по 80 тисяч доларів, двокімнатні — 118 тис. доларів, а трикімнатні — 184 тисячі.

    В 2021 році за квартиру з однією кімнатою в столиці потрібно було віддати десь 100 тис. доларів, за дві кімнати — 147 тис., а за три — 212 тисяч.

    Інф. finance.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.