• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Україна стала третьою у списку найбільших імпортерів зброї у світі – звіт SIPRI
    2023-03-14 15:00:47

    Україна посіла третє місце серед імпортерів зброї у світі у 2022 році, її випереджають лише Катар та Індія. Про це йдеться у звіті, опублікованому дослідницьким інститутом SIPRI у Стокгольмі 13 березня.

    Як зазначається, з 1991 року до кінця 2021 року Україна імпортувала мало основних озброєнь.

    Внаслідок військової допомоги США та багатьох європейських держав після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Україна стала третьою з найбільших імпортерів основних озброєнь у 2022 році (після Катару та Індії) та 14-ю – за період з 2018-го до 2022 року.

    "На Україну припадає 2,0% світового імпорту озброєнь за п'ятирічний період", – йдеться у звіті SIPRI.

    Згідно зі звітом, з 29 держав, які постачали Україні у 2022 році озброєння, основними постачальниками були США, на частку яких припало 35% загального українського імпорту озброєнь протягом року, Польща (17%), Німеччина (11%), Велика Британія (10%) та Чехія (4,4%).

    Багато з озброєнь, поставлених у 2022 році, – ті, що були у використанні, взяті з наявних запасів, зокрема 228 артилерійських гармат і приблизно 5000 керованих артилерійських ракет з США, 280 танків з Польщі та понад 7000 протитанкових ракет з Великої Британії.

    Також було поставлено деякі нові озброєння, такі як системи ППО з Німеччини, Польщі, Великої Британії та США.

    У багатьох випадках постачання зброї однією державою фінансувалося іншими державами або Європейським Союзом через Європейський фонд миру.

    Наприклад, до кінця 2022 року ЄС виділив 3,1 млрд євро на військову техніку для України.

    У SIPRI зазначають, що Україна не отримала всіх видів озброєнь, які просила надати, і на різних етапах 2022 року між державами існували розбіжності щодо того, що вони були готові поставити.

    Наприклад, якщо Польща та Чехія поставили Україні танки у першій половині 2022 року, то Німеччина, Велика Британія та США вирішили зробити це лише наприкінці 2022-го чи на початку 2023 року.

    Станом на кінець 2022 року постачальники все ще не були готові поставити зброю з можливістю завдання ударів великої дальності, такої як бойові літаки та ракети великої дальності для наземних атак.

    У SIPRI наголошують, що постачання зброї Україні 2022 року було життєво важливим для українських зусиль з зупинки російського наступу.

    Загалом імпорт основних озброєнь європейськими державами збільшився на 47%, якщо порівнювати періоди 2013–2017 та 2018–2022 років, тоді як глобальний рівень міжнародних постачань зброї знизився на 5,1%.

    У світовому експорті озброєнь частка США збільшилася з 33 до 40 відсотків, а частка Росії скоротилася з 22 до 16 відсотків.

    "Попри те, що постачання зброї в глобальному масштабі скоротилося, постачання до Європи різко зросло через напруженість у відносинах між Росією та більшістю інших європейських держав", – сказав старший науковий співробітник програми SIPRI з передання зброї Пітер Д. Веземан.

    Наталія Медведєва

    ЛIГАБiзнесIнформ

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.