• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Китайські кредитори займають місце західних банків у зовнішньому кредитуванні російської банківської системи
    2023-09-05 13:30:29

    Китайські кредитори займають місце західних банків у зовнішньому кредитуванні російської банківської системи, збільшуючи свою експозицію у Росії, і це відбувається в контексті просування юаня як світової альтернативи долару.

    Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на останні офіційні дані, які були проаналізовані Київською школою економіки для FT. За даними цього аналізу, за 14 місяців до кінця березня поточного року, експозиція Китаю в російських банках зросла вчетверо і сягнула 9,7 мільярда доларів, при цьому основну частину цієї суми створили головні державні банки Китаю – ICBC і Bank of China.

    Економічний тиск на західні банки

    Західні банки, які опинилися під гострим тиском регуляторів і політиків у своїх країнах, щоб вийти з Росії, зустрічають конкуренцію від китайських кредиторів. Так, австрійський "Райффайзен Банк", найбільший іноземний банк з найбільшими активами в Росії, збільшив свої активи в країні на більше ніж 40%, з 20,5 мільярда до 29,2 мільярда доларів, але зараз виважує можливість виходу з Росії та скоротив свої активи до 25,5 мільярда доларів.

    Юань замість долара

    Кредити, надані китайськими банками російським банкам і кредитним установам, свідчать про ростучу роль юаня як альтернативи долару та євро в контексті міжнародних санкцій та зміни торговельних практик Росії. До великої війни в Україні понад 60% платежів за російський експорт здійснювалися в доларах та євро, але тепер Росія визнає їх "токсичними валютами", і менше 1% платежів припадає на юань. Відповідно до даних Російського центрального банку, частка цих "токсичних" валют в складі експортних платежів зменшилася до менше половини, тоді як юань складає 16% цих платежів.

    Небагато західних банків залишилися в Росії

    "Райффайзен" залишається одним із небагатьох західних банків, які залишилися в Росії після того, як багато інших іноземних кредиторів розірвали зв'язки та продали свої дочірні компанії минулого року. Проте кроки, запроваджені Кремлем минулого літа, значно ускладнили процес продажу дочірніх компаній іноземних банків. У п'ятницю заступник міністра фінансів Росії Олексій Моісеєв підтвердив позицію уряду РФ щодо перешкодження продажу іноземних банків.

    Збільшення прибутків і зарплат в Росії

    Попри ускладнену ситуацію, прибутки російського бізнесу "Райффайзена" зросли на 9,6% до 867 мільйонів євро за перші шість місяців цього року, і кредитор підвищив зарплату своїм російським співробітникам на 200 мільйонів євро. Однак Європейський центральний банк посилює тиск на підконтрольних йому кредиторів, включаючи "Райффайзен", з метою змусити їх покинути Росію.

    Загальна тенденція

    За даними, які були проаналізовані Київською школою економіки для Financial Times, за 14 місяців до березня частка іноземних кредиторів у російських банках скоротилася з 6,2% до 4,9%.

    Китайські банки відмовилися від коментарів щодо цієї ситуації.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.