• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Реформа автострахування в Україні: що принесе новий законопроект
  2024-05-23 13:00:38

  Українська Верховна Рада ухвалила законопроект №8300 про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що має значні наслідки для автовласників та страхових компаній. Ініціативу підтримали 294 народних обранці, і зараз законопроект очікує на підпис президента та набуття чинності.

  Згідно з повідомленням народного депутата Ярослава Железняка від фракції "Голос", новий законопроект спрямований на модернізацію системи автострахування відповідно до європейських стандартів. Чинний закон, що регулює обов’язкове страхування, був прийнятий майже 20 років тому і потребує оновлення.

  Одним із ключових аспектів нововведень є поетапне збільшення розмірів страхових виплат. Наприклад, зараз ліміти відповідальності становлять 320 000 грн на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, та 160 000 грн за майнові збитки. Протягом двох років після введення нового закону, ці суми планується підвищити до 1 млн грн на одного потерпілого для життєвих та здоров’яних втрат та до 2 млн грн на один страховий випадок для майнових збитків.

  Крім того, в новому законопроекті передбачено впровадження швидкого виплати страхових відшкодувань до 90 днів для потерпілих у разі банкрутства страховика. Це значний крок у напрямку захисту інтересів громадян та підвищення відповідальності страхових компаній перед своїми клієнтами.

  Ще однією інновацією є розширене застосування "європротоколу", що дозволяє оформляти заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції, що спрощує процедуру врегулювання збитків.

  На заключній стадії узгодження законопроекту депутати домовились внести ряд додаткових правок, спрямованих на підтримку страхового ринку та підвищення його ефективності. Очікується, що в найближчий час ці зміни будуть включені до відповідних нормативних актів.

  Законопроект є важливим кроком у напрямку модернізації та уніфікації автострахування в Україні, адаптації до міжнародних стандартів і підвищення якості послуг для громадян.

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.