• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Захист готівкової гривні від ворога: як українські банки діяли в період війни
  2024-05-24 13:00:30

  У 2022 році на початку повномасштабної війни три українські банки прийняли рішення про пошкодження готівкової гривні з метою запобігти її потраплянню до рук противника. Це було зроблено для забезпечення безпеки національної валюти в умовах військових загроз. Проте після 2022 року подібні випадки не були зафіксовані у діяльності банків у 2023 та 2024 роках.

  За інформацією, наданою Мінфіну за запитом, у Національному банку України підтвердили, що 10 банків запитали дозволу на пошкодження готівкової гривні, але право на це скористалися лише три з них. Деталі, такі як назви банків і сума виведеної з обігу готівки, залишаються невідомими.

  "Пошкодження готівкової гривні було дозволено тільки у 2022 році: до НБУ надійшло звернень від 10 банків щодо такої можливості, і три з них скористалися правом на пошкодження", — уточнили представники Нацбанку.

  Національний банк впровадив цю практику ще в 2014 році після агресивних дій Російської Федерації на сході України, коли було важливо запобігти потраплянню готівки ворогам. Цей механізм дозволяє банкам захищати грошові кошти від можливої конфіскації або використання противником.

  Згідно з правилами, банки мають право пошкоджувати готівкову гривню за попереднім дозволом Нацбанку, використовуючи різні методи, включаючи механічні ушкодження та фарбування банкноти понад 50% її площі. Після цього складається відповідний акт, і виведена з обігу сума готівки замінюється новими банкнотами, які випускає Національний банк України.

  Запровадження цього механізму відображає необхідність захисту фінансових ресурсів країни в умовах глобальних викликів і підкреслює важливість відповідального ставлення до економічної безпеки в період військових конфліктів.

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.