• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Довіра до банківської системи відновлюється: Вклади населення зросли до 1,24 трлн грн
  2024-05-27 09:00:37

  Станом на 1 травня 2024 року загальна сума вкладів фізичних осіб та підприємців в українських банках досягла 1 244,2 мільярдів гривень. Це на 15,8 мільярда гривень більше, ніж місяцем раніше. Останні три місяці спостерігається стійке зростання обсягів вкладів населення.

  Про це повідомили у пресслужбі Фонду гарантування вкладів. Згідно з їхніми даними, з цієї суми 801,6 мільярда гривень становлять депозити в національній валюті, які за квітень збільшилися на 12,5 мільярдів гривень. Решта 442,6 мільярдів гривень – це вклади в іноземній валюті, які зросли на 3,3 мільярди гривень за місяць.

  Частка вкладів фізичних осіб-підприємців складає 3,3% від загального обсягу, або 139,4 мільярда гривень. Важливо зазначити, що їхні депозити підпадають під гарантії Фонду гарантування вкладів фізосіб з 1 січня 2017 року.

  Зростання обсягів вкладів свідчить про відновлення довіри населення до банківської системи України, незважаючи на складні воєнні умови. Це є позитивним сигналом для економіки країни, адже стабільність банківської системи є ключовою для загального економічного здоров'я держави.

  Минулого року обсяги гривневих вкладів фізичних осіб зросли на 20,5%, досягнувши рекордних показників з приросту роздрібних строкових депозитів у 37,2%. Це свідчить про те, що населення все більше схиляється до зберігання коштів у національній валюті, що зміцнює фінансову систему країни.

  Втім, у січні банки стикнулися з відтоком депозитів. Обсяг депозитів резидентів України у банках впав на 2% до 2345,9 мільярда гривень. Зокрема, падіння обсягу вкладів в іноземній валюті склало лише 0,6% до 765,1 мільярда гривень, а от у гривні – відразу на 3,2% до 1580,8 мільярда.

  Найбільше відносне падіння обсягу вкладів у січні було зафіксовано в Житомирській області – на 10,8% до 29,5 мільярда гривень. Також значне падіння спостерігалося в Донецькій (на 14,4%) та Чернігівській областях (на 12,1%). Це свідчить про те, що в окремих регіонах країни ситуація з довірою до банківської системи є нестабільною.

  Таким чином, попри певні труднощі на початку року, загальна тенденція до зростання обсягів вкладів є позитивною, що свідчить про поступове відновлення економічної стабільності в Україні.

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.