Компанія "Метінвест" закликає Європейський Союз вжити нових санкційних заходів проти російських металургійних підприємств, адже зараз українські виробники не мають рівних умов для конкуренції на європейському ринку. Наразі ЄС дозволяє імпорт дешевих російських слябів, які не потрапляють під чинні обмеження, що ставить українську продукцію у невигідне становище.
Про це розповів Олександр Водовіз, керівник офісу генерального директора "Метінвесту", під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі. За його словами, ситуація ускладнюється через майбутнє запровадження Європейського механізму вуглецевого коригування на кордоні (CBAM), який ще більше обмежить доступ української продукції на ринок ЄС.
Однією з проблем, за словами Водовіза, є система фінансових гарантій, яка ставить українські компанії у нерівні умови порівняно з європейськими підприємствами. Якщо європейські металурги отримують безвідсоткові гранти на модернізацію та екологічні ініціативи, українським компаніям пропонують лише кредити з відсотками, які компенсуються держгарантіями. "Це також підтримка, але вона не створює повністю рівних умов", – зазначив він.
Водовіз підкреслив, що за рівних умов українські виробники готові конкурувати на європейському ринку, однак без фінансової підтримки для дотримання жорстких екологічних стандартів їм буде складно залишатися конкурентоспроможними. "Якщо на нас накладуть такі самі вимоги з екології, які мають європейські виробники, ми не витримаємо конкуренції і не зможемо втриматися на ринку", – пояснив представник "Метінвесту".
Ще одним ризиком для української промисловості він назвав неможливість повноцінного впровадження нових екологічних стандартів без відповідної фінансової підтримки. "Європа виділяє на декарбонізацію від 0,5 до 1 мільярда євро на завод, у нас таких ресурсів немає. Ми просимо, щоб враховували різницю в умовах", – додав Водовіз.
Законодавчі новації, що мають підвищити екологічні вимоги в Україні, на його думку, можуть завдати шкоди українській економіці, зокрема галузям, що забезпечують значну частину ВВП. Водночас, російські виробники, попри часткові санкції, продовжують утримувати позиції на європейському ринку. "Італійські сталеві компанії купують дешеві російські напівфабрикати, тоді як українські виробники не мають такої можливості, що ставить нас у програшне становище", – наголосив Водовіз.
e-finance.com.ua