• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Експорт молочних продуктів в Україні сповільнився: аналіз тенденцій та прогнозів на 2025 рік
    2025-01-04 12:00:40

    У листопаді 2024 року Україна зафіксувала сповільнення темпів експорту молочних продуктів. Обсяги експорту збільшилися лише на 1% у порівнянні з жовтнем 2024 року, однак, порівняно з листопадом 2023 року, цей показник зріс на 31%. Таку ситуацію пояснюють кількома факторами, серед яких дефіцит молока-сировини, підвищення виробничих витрат через зниження світових цін на молочні продукти та сезонний спад попиту на ринку перед святами. Про це повідомляє Асоціація виробників молока (АВМ).

    Згідно з попередніми даними Держстату, у листопаді 2024 року Україна експортувала 37,4 тисячі тонн молочних продуктів на загальну суму $21,94 млн. Протягом січня-листопада поточного року експорт становив 350,6 тисячі тонн на суму $274,8 млн. У порівнянні з минулим роком обсяги експорту в натуральних показниках зросли на 9%, а грошовий виторг — на 15%.

    Основними експортними категоріями молочних продуктів у листопаді були сири (28% від загальної вартості експорту), молоко сухе та згущене (26%), вершкове масло (21%) і казеїн (12%). Водночас високі ціни та інфляція в Україні негативно впливають на споживання молочних продуктів вітчизняного виробництва, зазначають у АВМ.

    З початку року в Україну спостерігалося збільшення поставок вершкового масла (+17%), сирів (+9%) та морозива (+23%) у грошовому еквіваленті. У той же час, по інших молочних продуктах було зафіксовано скорочення поставок. Наприклад, експорт молока незгущеного знизився на 52%, кисломолочних продуктів — на 73%, масла вершкового — на 33%, морозива — на 169% та казеїну — на 14%.

    Згідно з порівнянням з листопадом 2023 року, виручка від експорту молока сухого та згущеного зросла на 71%, кисломолочних продуктів — на 27%, масла вершкового — на 90%, сирів — на 86%, а морозива — на 38%. Водночас скоротилася експортна виручка від поставок молока незгущеного (-87%), молочної сироватки (-96%) та казеїну (-21%).

    З початку 2024 року Україна збільшила експортну виручку по всіх основних товарних позиціях, серед яких молоко сухе та згущене (+6%), молоко незгущене (+8%), кисломолочні продукти (+28%), молочна сироватка (+21%), масло вершкове (+14%), сири (+27%), морозиво (+21%) та казеїн (+7%).

    На тлі цієї динаміки імпорт молочних продуктів в Україну в січні-листопаді 2024 року склав 382,4 тисячі тонн на суму $251,83 млн. В натуральних обсягах імпорт скоротився на 8%, але в грошовому еквіваленті збільшився на 12%. В основному зросли поставки вершкового масла (+17%), сирів (+9%) і морозива (+23%), тоді як по інших позиціях спостерігалося скорочення.

    Таким чином, попри сповільнення експортних темпів, український молочний ринок демонструє позитивні показники в порівнянні з минулим роком, зберігаючи стабільність на основних ринках та збільшуючи виручку від деяких продуктів.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.