Громадяни вже задекларували 88,2 млрд грн доходів, отриманих у 2024 році
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/888535.html повідомила.
В Україні зростає сума задекларованих громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. З початку року задекларовано доходів на 59 % більше, ніж за цей же період 2024 року. Про це повідомив Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко у своєму Телеграм-каналі.
«Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан і доходи. Це – 101 % від показника минулорічної кампанії», – зазначив він.
За результатами декларування громадяни самостійно визначили до сплати:
- 1,3 млрд грн податку на доходи фізичних осіб, що на 40 % більше, ніж торік;
- 235,2 млн грн військового збору – зростання на 47 %.
Понад 1 млн грн доходів задекларували 7 тис. платників податків на загальну суму 50,5 млрд гривень. Доходи понад 100 млн грн задекларували 53 особи. Загальна сума – 16 млрд гривень.
Найбільша кількість мільйонерів у таких регіонах:
- у місті Києві (2 230 осіб),
- Київській (745 осіб),
- Львівській (651 особа),
- Дніпропетровській (615 осіб).
Майже на 1,2 млрд грн зросла сума задекларованих доходів, отриманих за кордоном. Громадяни України вже подали 2 914 декларації на загальну суму 2,8 млрд гривень.
Фінансова відповідальність українців зростає – все більше громадян сумлінно декларують доходи. Така прозорість допомагає країні ефективніше працювати.
Якщо ви ще не подали декларацію, саме час це зробити. Деклараційна кампанія триває до 1 травня 2025 року.
Як подати декларацію – детальніше за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html.
Про терміни подання декларації: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html.
Як отримати податкову знижку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html.
Оподаткування доходів за кордоном: що варто знати українцям? https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/874065.html.
Податкова знижка за благодійність: що треба знати громадянам
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Громадяни мають можливість скористатися податковою знижкою, якщо вони протягом року здійснювали витрати на благодійність.
Умови для отримання такої знижки:
1. Кошти або майно були передані тільки неприбутковим організаціям, які:
- зареєстровані в Україні;
- внесені до Реєстру неприбуткових організацій на дату передачі коштів або майна.
2. Знижка надається на суму витрат, які не перевищують 4 % загального оподатковуваного доходу платника податків за звітний рік.
3. Документи, які підтверджують витрати:
- квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
- копії договорів (за наявності).
Документи мають містити інформацію про благодійника та отримувача внеску.
Копії підтверджуючих документів подаються разом з податковою декларацією. Оригінали документів не подаються, але зберігаються у платника протягом строку давності.
На вимогу контролюючого органу, платники мають надати документи, які підтверджують доходи або витрати для податкової знижки.
Важливо! Якщо переказ зроблено на особисті рахунки волонтерів – така сума не враховується у податковій знижці. Внески на спеціальні рахунки, наприклад, Національного банку України або UNITED24, не дають права на знижку, оскільки ці юридичні особи не є неприбутковими організаціями.
Рекомендуємо перевіряти відображення юридичних осіб у відповідних реєстрах під час підрахунку витрат, які можна віднести до податкової знижки.
З 1 січня по 31 грудня 2025 року можна подавати документи на отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2024 році.
Як подати декларацію детальніше за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html.
Про терміни подання декларації: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html.
Як отримати податкову знижку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html.
Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/888122.html
Обговорення у консультаційному центрі з питань зупинення реєстрації ПН/РК: платникам податку роз’яснили як вийти з ризикової категорії
Податківці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) зустрілися із суб’єктом господарювання (СГ) Дніпровського району.
Обговорення відбулося в рамках роботи консультаційного центру з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (консультаційний центр).
Платник податку є виробником електроенергії, його було віднесено до переліку ризикових. До фахівців ГУ ДПС звернувся через те, що не розумів як виправити ситуацію.
Податківці проаналізували дані господарської діяльності, які містяться в інформаційних базах даних ДПС та пояснили, що контролюючим органом було встановлено придбання послуг у платника податку, щодо якого прийняте рiшення про вiдповiднiсть критерiям ризиковостi платника податку.
З метою надання методологічної підтримки ознайомили СГ з Порядком розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Критеріями ризиковості платника податку на додану вартість, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (із змінами). Податківцями роз’яснено підстави, які можуть слугувати причиною для включення платників податку до ризикових, а також розроблено та надано дорожню карту щодо необхідних дій для виходу платника із ризикової категорії.
У консультаційному центрі продовжують роз’яснювати актуальні питання, що стосуються алгоритму роботи Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків: критерії ризиковості; ознаки безумовної реєстрації; показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ; основні причини зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Так, на зустрічі, що відбулася 14 квітня, за участі заступника начальника ГУ ДПС Максима Яіцького, запросили платників податків, яким рекомендовано подати таблицю даних платника ПДВ. Під час обговорення значну увагу приділили саме питанню, що стосується вимог до заповнення та подання таблиці. Платникам пояснили, що причиною зупинення близько 70 % податкових накладних є обсяг постачання товарів/послуг, що перевищує величину залишку такого товару/послуги на віртуальному складі платника. Зокрема, ці критерії передбачені для виявлення серед суб’єктів господарювання тих, хто здійснює реалізацію товару, відмінного від придбаного.
Податкова і бізнес продовжують працювати у відкритому діалозі.
Комунікаційні заходи з платниками на Дніпропетровщині: податківці роз’яснюють, консультують, надають практичну допомогу
Конструктивний діалог і відкритість комунікацій з платниками підвищують рівень довіри до податкової служби. Фахівцями Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) з платниками податків на постійній основі проводяться засідання «круглого столу», семінари та зустрічі.
Протягом тижня, що минув, проходили засідання «круглого столу» у м. Дніпрі – за участі працівників Лівобережного відділу обслуговування платників Дніпровської державної податкової інспекції (ДПІ) ГУ ДПС; в селищі Солоне – за участі начальника Солонянського сектору обслуговування платників Дніпровської ДПІ ГУ ДПС Людмили Бик; для мешканців Богданівської сільської ради – за участі заступника начальника Павлоградської ДПІ ГУ ДПС Ольги Радіонової та для платників Лозуватської територіальної громади – за участі фахівців Криворізької ДПІ ГУ ДПС.
Головною тематикою діалогу стали питання трудових відносин. На заходах обговорили наслідки незадекларованої праці для роботодавців і найманих працівників та нюанси оформлення трудового договору. Платникам нагадали, яка звітність подається до контролюючого органу за найманих працівників і які податки та збори необхідно сплатити роботодавцю.
Також спілкувались про декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2024 році, зокрема, в яких випадках необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та які терміни сплати податкових зобов’язань за наслідками декларування.
Питанням застосування РРО/ПРРО та здійснення розрахункових операцій приділили особливу увагу на семінарах.
Заходи проведено для платників: м. Дніпро – за участі начальника Дніпровської ДПІ ГУ ДПС Анатолія Городнікова та заступника начальника ДПІ – начальника Правобережного відділу обслуговування платників Дніпровської ДПІ ГУ ДПС Сергія Неклеси; м. Нікополь – за участі начальника Нікопольської ДПІ ГУ ДПС Наталії Міщенко; м. Кам’янське – за участі начальника Кам'янської ДПІ ГУ ДПС Олександра Неруша та для мешканців Самарівського і Павлоградського районів – за участі фахівців Новомосковської та Пвлоградської ДПІ ГУ ДПС.
Платників цікавили питання оформлення фіскальних чеків за новою формою, умови, за яких РРО/ПРРО можна не застосовувати, проведення розрахунків у разі здійснення торгівлі через мережу Інтернет, застосування штрафних санкцій за порушення правил здійснення розрахункових операцій тощо.
Податківці нагадали і про те, що добігає до кінця Деклараційна кампанія 2025. Платникам надали практичну допомогу стосовно заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Крім того, платників податків проконсультували щодо правил звільнення від податкових зобов'язань для ФОПів, які мобілізовані, та нагадали про відновлення у 2025 році для ФОПів, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарств обов’язку щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе на загальних підставах.
Зустрічі з представниками бізнесу та громадськості – це особливий формат комунікацій, за допомогою якого податківці роз’яснюють питання податкової сфери, що безпосередньо виникають у конкретного платника податків. В таких заходах приймають участь фахівці ГУ ДПС, до компетенції яких відноситься те чи інше питання.
Наразі є значним і важливим розуміння, що високий рівень дотримання податкового законодавства кожним з нас – це внесок в економічну стабільність і розвиток нашої держави. На зустрічах податківці, зокрема, ознайомили аудиторію з основними аспектами Національної стратегії доходів до 2030 року та експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі України, перевагами застосування системи управління комплаєнс-ризиками.
Обізнаність у законодавчих нормах – запорука роботи бізнесу у правовому полі без порушень.
Комунікації тривають.
Податківці Дніпропетровщини зустрілися з бізнесом Самарівського та Павлоградського районів та обговорили шляхи погашення заборгованості
Податківці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) на чолі із заступником начальника податкової служби Дніпропетровщини Наталею Федаш зустрілися з платниками податків, які здійснюють підприємницьку діяльність на територіях Самарівського та Павлоградського районів і мають заборгованість по платежах до бюджетів та з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Робочі зустрічі пройшли в Новомосковській та Павлоградській державних податкових інспекціях ГУ ДПС. На обговорення запросили суб’єктів господарювання (СГ) різних сфер діяльності: сільське господарство, оптова торгівля продуктами харчування, будівництво водних споруд, ремонт і технічне обслуговування машин та устаткування промислового призначення, надання в оренду автомобілів.
Під час спілкування зосередилися на головному: обговорили наявність податкового боргу у платників та підстави його виникнення, вжиті заходи ГУ ДПС щодо погашення податкового боргу СГ, фінансовий стан підприємств-боржників та планування заходів з погашення та недопущення зростання заборгованості протягом 2025 року.
Представники підприємств отримали відповіді на актуальні запитання, що виникають у процесі господарської діяльності з урахуванням особливостей відповідної галузі. Сплата податків – крок до довіри, вихід із боргів – крок до розвитку.
Підприємцям розповіли про комплекс заходів для врегулювання податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів. З цією метою в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області працює телефон «гарячої лінії» (096) 8621070.
Акцентували увагу на питаннях Деклараційної кампанії – 2025: підстави для подання податкової декларації про майновий стан і доходи, граничні терміни сплати податкових зобов’язань, право на податкову знижку.
Податкова служба дедалі частіше залучає до інформаційних кампаній відомих людей, які на власному прикладі демонструють: вчасне декларування доходів – це внесок у майбутнє держави, підтримка армії, медицини, освіти.
В рамках робочої поїздки заступник начальника ГУ ДПС Наталя Федаш зустрілася з Олександром Мирошником, почесним громадянином міста Самар. Заслужений артист України, соліст Дніпровської обласної філармонії імені Леоніда Когана, голова Самарівської міської організації ветеранів України зауважив, що декларування доходів – важливий крок до фінансової культури в суспільстві.
Діалог з платниками податків триває, діємо разом!
Рентна плата: протягом першого кварталу платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету на понад 1,2 млрд гривень
Протягом першого кварталу 2025 року платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд державного бюджету рентною платою на понад 1 252,0 млн гривень. Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька, надходження виросли у порівнянні з січнем – березнем минулого року на понад 75,6 млн грн, темп росту складає 106,4 відсотки.
Керівниця податкової служби регіону нагадала, що Національна стратегія доходів до 2030 року – це дорожня карта реформування податкової системи, спрямована на удосконалення процедур податкового адміністрування.
«Дякуємо платникам за фінансову підтримку економіки країни. Політика відкритості і прозорості є одним із пріоритетних напрямків діяльності податківців Дніпропетровщини. Продовжуємо спільно працювати над підвищенням рівня добровільного дотримання платниками податкового законодавства», – підкреслила Теодозія Чернецька.
Від юридичних осіб - платників податку на нерухливе майно до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 158,1 млн гривень
У січні – березні поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб – платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло майже 158,1 млн гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 6,5 млн грн, або на 4,3 відсотки.
Нагадуємо, що п.п. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за звітний рік сплачується юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Тобто, граничний термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – 29 число місяця, що наступає за звітним кварталом.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПКУ якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
За видобування нафти надходження від платників рентної плати до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли майже у 3 рази
Впродовж трьох місяців 2025 року платники рентної плати за видобування нафти спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровської області 946,0 тис. грн, що у порівнянні з січнем – березнем минулого року на 625,8 тис. грн більше, темп росту – 295,4 відсотки.
Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 14.1.35 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) вуглеводнева сировина – це нафта, природний газ (у тому числі нафтовий (попутний) газ, газ (метан) вугільних родовищ, газ сланцевих товщ, газ центрально-басейнового типу, газ колекторів щільних порід), газовий конденсат, що є товарною продукцією.
Розміри ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування вуглеводної сировини (нафти, конденсату, газу природного (будь-якого походження)) встановлено у п. 252.20 ст. 252 ПКУ.
Абзацами першим – третім п. 252.21 ст. 252 ПКУ визначено, що додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті внаслідок реалізації діючих або нових інвестиційних проектів (програм, договорів), якими передбачено нарощування видобутку вуглеводневої сировини, на ділянках надр (родовищах, покладах), що характеризуються погіршеними гірничо-геологічними умовами (важковидобувні) або виснаженістю в процесі розробки в попередніх періодах, на окремих діючих свердловинах після капітального ремонту, свердловинах, що відновлюються з числа ліквідованих, нових свердловинах чи групах свердловин, що розташовані на таких ділянках надр, оподатковуються за ставкою 2 відс. від вартості додаткового видобутку відповідної вуглеводневої сировини.
Довідка про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску: як отримати?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що для отримання довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (далі – Довідка) необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Заява) за формою згідно з додатком 2 до Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2018 року за № 1102/32554).
Заява подається на вибір платника:
- у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);
- в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua/login), з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Нагадуємо, що вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису.
Створити та надіслати Заяву можливо у меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету дозволяє шляхом вибору відповідної електронної форми документа.
Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.
Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.
Яку ліцензію необхідно придбати суб’єкту господарювання
для здійснення роздрібної торгівлі виключно пивом?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до ст. 1 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) (із змінами та доповненнями) алкогольний напій – це напій, одержаний шляхом спиртового бродіння крохмалевмісної чи цукровмісної сільськогосподарської продукції або вироблений на основі спирту етилового та/або спиртового дистиляту, та/або іншого алкогольного напою, з вмістом спирту етилового понад 0,5 відс. об., який відповідає товарним позиціям 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об. та більше, що відповідає товарній підкатегорії 2103 90 30 00 та товарній підпозиції 2106 90 згідно з УКТЗЕД.
Пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій з вмістом спирту більше 0,5 відс. об’ємних одиниць, отриманий у результаті бродіння пивного сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД (п.п. 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України.
Враховуючи вищевказане, пиво відноситься до алкогольних напоїв.
Згідно з частиною сьомою ст. 16 Закону № 3817 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин), а для малих виробників виноробної продукції – алкогольними напоями без додавання спирту (вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), у тому числі через мережу Інтернет, може здійснюватися суб’єктами господарювання, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Місце роздрібної торгівлі – це місце реалізації товарів (продукції), у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, в якому проводяться розрахункові операції, або місце реалізації товарів (продукції), з якого здійснюється їх відвантаження для подальшої доставки до кінцевих споживачів. Торговельна площа місця роздрібної торгівлі алкогольними напоями, крім пива та/або сидру і перрі (без додавання спирту), та/або збродженими напоями, одержаними виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 % об. (без додавання спирту) має становити не менше 20 метрів квадратних.
Отже, для здійснення роздрібної торгівлі виключно пивом суб’єкту господарювання необхідно придбати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому, обмеження торговельної площі при роздрібній торгівлі виключно пивом не застосовується.
Платники єдиного податку звітують за новими формами
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 31 січня 2025 року № 57 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578» (далі – Наказ № 57) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2025 року за № 232/43638) внесені зміни до форм податкових декларацій платника єдиного податку. Наказ № 57 набув чинності 20.02.2025.
Нагадуємо, що з 01.04.2025 розпочалось звітування для платників податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (податковий період – квартал).
Податкові декларації платників єдиного податку для бізнесу (ідентифікатори форм F0103407, J/F0103309) за новими формами доступні в Електронному кабінеті.
Акцентуємо, що нові форми декларації містять розділ щодо визначення податкових зобов’язань з військового збору і платникам необхідно бути уважними при подачі звітності.
Звертаємо увагу, що податкову декларацію платники єдиного податку третьої групи – ФОПи можуть подати через Електронний кабінет та мобільний застосунок «Моя податкова», який розміщено на цифрових платформах AppStore або GooglePlay.
Довідково: презентаційні матеріали щодо подання декларації через мобільний застосунок «Моя податкова» доступні за посиланням https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/prezentatsiyni-materiali/879290.html.
До уваги платників акцизного податку!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Класифікація товарів для митних цілей здійснюється відповідно до положень УКТ ЗЕД, яка є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19 жовтня 2022 року № 2697-ІХ «Про митний тариф України».
Згідно з поясненнями до товарної позиції 2404, у цій товарній позиції класифікуються, зокрема, продукти, що містять нікотин, призначені для сприяння припиненню вживання тютюну за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2404 91 10 00.
Закон України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3817) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, тютюновими виробами, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України.
Відповідно до п. 85 частини першої ст. 1 Закону № 3817 тютюнові вироби – сигарети з фільтром або без фільтра, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, інші відмінні від рідин, що використовуються в електронних сигаретах, нікотиновмісні продукти, їх замінники для куріння, нюхання, смоктання, жування чи вдихання без горіння шляхом нагрівання.
Згідно з п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу (далі – ПКУ) підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку.
Вичерпний перелік підакцизних товарів встановлено ст. 215 ПКУ, зокрема, у п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ визначено коди згідно з УКТ ЗЕД тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які відносяться до підакцизних товарів. Товар за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2404 91 10 00 відсутній у переліку, визначеному п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.
Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлено ст. 7 Закону України від 02 березня 2015 року № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» (із змінами і доповненнями) (далі – Закон № 222).
Відповідно до частини першої ст. 7 Закону № 222 ліцензуванню підлягають, зокрема, такі види господарської діяльності:
- виробництво і торгівля спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним, зберігання пального, вирощування тютюну, ферментація тютюнової сировини, що ліцензуються відповідно до Закону № 3817;
- виробництво лікарських засобів, оптова і роздрібна торгівля лікарськими засобами, імпорт лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) – з урахуванням особливостей, визначених Законом України від 28 липня 2022 року № 2469-IX «Про лікарські засоби».
Положення Закону № 3817 не поширюються на виробництво та обіг продуктів, що містять нікотин, призначених для сприяння припиненню вживання тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2404 91 10 00), які є лікарськими засобами, якщо їх належність до лікарських засобів підтверджено реєстраційним посвідченням на лікарський засіб, виданим на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України, та відомості про який містяться у Державному реєстрі лікарських засобів України.
Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі.
Відповідно до Кодексу законів про працю України письмова форма обов’язкова:
- коли на цьому наполягає працівник;
- у разі організованого набору працівників;
- при роботі в районах з особливими природними умовами та високим ризиком для здоров’я (наприклад, радіоактивно забруднена територія);
- при укладенні контракту;
- при укладенні договору з неповнолітнім;
- якщо роботодавцем є фізичною особою – підприємцем або фізична особа;
- для працівників релігійних організацій;
- для працівників, які проходять альтернативну службу;
- для працівників, які беруть участь у громадських роботах;
- для працівників фермерських господарств;
- при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
В інших випадках можна укласти усний договір. Для цього найманому працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення.
Водночас, згідно з п. 1 ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.
Оновлено Єдине вікно подання електронної звітності
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.33.5.0 станом на 11.04.2025. Даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 30.12.2024 року по 11.04.2025 року включно та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.33.*, при цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними.
Перелік змін та доповнень (версія 1.33.5.0) (станом на 11.04.2025):
Додано нові версії документів:
У відповідності до наказу Міністерства фінансів України вiд 03.09.2018 № 733 (зі змінами):
F/J 1400807 – Відмова в наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
У відповідності до форм, які опубліковано на сайті Державної служби статистики України:
S0600321 – Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі № 3-торг (квартальна);
S0601318 – Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі № 1-опт (квартальна);
S0800114 – Звіт про оплату населенням житлово-комунальних послуг № 1-заборгованість (ЖКГ) (квартальна);
S1000219 – Звіт про капітальні інвестиції 2-інвестиції (квартальна);
S1605312 – Обстеження фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні автомобільні перевезення на комерційній основі № 51-вант (2 рази на рік);
S1616013 – Звіт про перевезення автомобільним транспортом вантажів за видами вантажів № 31-авто (квартальна);
S1803112 – Звіт про перевезення вантажів і пасажирів водним транспортом № 31-вод (квартальна);
S2601007 – Звіт про обсяги реалізованих послуг № 1-послуги (квартальна).
Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/
Деклараційна кампанія 2025
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує.
Фізична особа, яка у 2024 році отримала дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції, що сукупно за рік перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року, зобов’язана до 01.05.2025 подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. В декларації у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платник відображає суму такого перевищення.