• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Дмитро Шимків: Тактика реформ, що базується на трьох «П», оголошена Президентом України, безпосередньо стосуються дерегуляції
    2014-08-14 11:22:38

     

    Київ, 13 серпня 2014 року – «Тактика реформ, що базується на трьох «П» – простота, прозорість та привабливість, оголошена Президентом України, безпосередньо стосуються дерегуляції», – заявив Дмитро Шимків, заступник Глави Адміністрації Президента України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Економіка – це та сила, яка рухає країну, і вона зараз не в кращому стані. Саме тому ми повинні забезпечити простоту ведення бізнесу в Україні. Бізнес повинен бути прозорий, і влада у взаємодії з бізнесом також повинна бути прозорою. Україна має стати привабливою для інвестицій, тому що саме це шукає інвестор в першу чергу», – пояснив він.

    «Ціль реформи, – додав Павло Шеремета, Міністр економічного розвитку та торгівлі України, – суттєве спрощення ведення бізнесу та зменшення витрат підприємців, значне покращення позиції України у рейтингу Doing Business».

    Під час розробки стратегії із дерегуляції експертною групою при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України, яку очолює Данил Пасько, було опитано близько 100 організацій та проаналізовано і структуровано близько 1000 регуляторних обмежень.

    Як зазначив пан Пасько: «Очікується, що загальний економічний ефект від імплементації стратегії складе близько 170 млрд. грн. до 2020 року. Так, впровадження лише 14 першочергових ініціатив призведе до ліквідації корупційних потоків на 8-9 млрд. грн. на рік».

    Концепція з 1000 дерегуляційних ініціатив полягає у скасуванні ліцензій, дозволів, регламентів, сертифікатів, приписів, скороченні частоти перевірок, і, навіть, ліквідації цілих підрозділів та державних регулюючих органів (зокрема, передбачається скорочення органів, що мають функції контролю з 79 до 32).

    Також, групою радників Міністра Павла Шеремети був проведений детальний аналіз економічного ефекту від впровадження стратегії у ключових галузях економіки України: харчової, аграрної, будівельної, електроенергетики, нафтогазової, інформаційних технологій. Очікуваний економічний ефект по галузям становитиме приблизно 85 млрд. грн., скорочення корупційних потоків – близько 60 млрд. грн. і видатків бюджету на 16 млрд. грн., зокрема:

    -        дерегуляція у харчовій галузі спрямована на адаптацію виробничих процесів до норм і стандартів ЄС (економічний ефект від дерегуляції складе приблизно 30 млрд. грн., корупційна складова скоротиться приблизно на 7 млрд. грн.).

    -        основним напрямом дерегуляції в аграрній галузі є усунення корупції та стимулювання експорту (економічний ефект – близько 10 млрд. грн., корупційна складова – близько 7 млрд. грн.);

    -        дерегуляція у будівництві спрямована на підвищення позицій у рейтингу Doing Business та усунення корупції (економічний ефект – 16 млрд. грн., корупційна складова – 21 млрд. грн.);

    -        так само на подолання корупції та підвищення позицій у рейтингу Doing Business направлені дерегуляційні ініціативи у електроенергетиці (економічний ефект – близько 11 млрд. грн., а корупційна складова – 12 млрд. грн.);

    -        у нафтогазовій галузі акцент зроблено на підвищення частки нафти і газу власного видобутку та зменшення залежності від поставок з РФ (очікуваний економічний ефект – близько 11 млрд. грн. і стільки ж від скорочення корупційної складової);

    -        дерегуляція в галузі інформаційних технологій спрямована на інтеграцію українського ІТ-сектору в світовий ринок (економічний ефект – близько 6 млрд. грн., корупційна складова – 3 млрд. грн.).

    Також, Данил Пасько повідомив, що з метою залучення громадськості до обговорення розроблених експертами дерегуляційних ініціатив створена Інтернет-платформа Easy Business. Інформація, розміщена на даному веб-ресурсі дозволить не тільки ознайомитися із запропонованими ініціативами, а й відстежити хід їх реалізації в державних установах України, отримати зворотній зв’язок щодо їх  імплементації. Також, на веб-сайті передбачена можливість запропонувати власну ініціативу безпосередньо експертам Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

    Водночас, як зазначив пан Шеремета: «Далі починається найважча частина – впровадження ініціатив з дерегуляції.». «Якщо парламент найближчим часом проголосує законопроекти з дерегуляції, то перший етап впровадження змін можна буде завершити менше ніж за рік», – прокоментував Данил Пасько.

    Дмитро Шимків також зауважив, що «є політична воля Президента України впроваджувати ці зміни. А для цього потрібні злагоджені дії всіх гілок влади в Україні, в першу чергу Верховної Ради України, оскільки більшість дерегуляційних ініціатив повинні бути прийняті в вигляді законів».

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.