6 листопада 2014 року в Новомосковській ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області відбувся черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему «Обчислення та сплата військового збору». На запитання платників податків, які цього дня зателефонували, відповідав начальник відділу доходів і зборів фізичних осіб Микола Кучерук.
Найбільше зверталися з запитаннями: що являється об'єктом оподаткування військовим збором? (відповідь: об'єктом оподаткування збором, зокрема, є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п. 1.2 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу)); чи включається до об'єкта оподаткування військовим збором допомога по тимчасовій непрацездатності (лікарняні)? (відповідь: виплати за листками непрацездатності (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовім непрацездатності) з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до заробітної плати);
на які рахунки необхідно сплачувати військовий збір та з яким кодом бюджетної класифікації? (відповідь: з метою зарахування надходжень до загального фонду держбюджету Державною казначейською службою України починаючи з 06.08.2014 р. відкрито рахунки за кодом класифікації доходів бюджету 11011000 «Військовий збір». Інформацію про реквізити рахунків для сплати у розрізі територіально-адміністративних одиниць України оприлюднено на веб-порталі у рубриці «Бюджетні рахунки» (http://minrd/gov/ua/byudjetni-rahunki, або можна отримати в територіальних Центрах обслуговування платників);
чи є об'єктом оподаткування військовим збором сума вихідної допомоги при звільненні найманого працівника?(відповідь: відповідно до пп. 1.2 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу об'єктом оподаткування військовим збором, зокрема, є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами. Статтею 3 КЗпП установлено, що до трудових відносин належать відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. Вихідна допомога - це грошова виплата працівнику, звільненому з роботи не з його вини, яка виплачується роботодавцем з підстав та у розмірах, установлених ст. 44 КЗпП. Таким чином, сума вихідної допомоги, яка є обов'язковою виплатою працівнику підприємства у зв'язку з припиненням трудових відносин, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах).
Приклад заповнення поля «Призначення платежу»
Відповідно до наказу Міндоходів від 22.10.2013 №609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», зареєстрованого Міністерством юстиції України від 05.11.2013 №1878/24410, надаємо приклад заповнення поля «Призначення платежу» у разі перерахування коштів, сплачених за видачу, переоформлення ліцензії, видачу дубліката замість втраченої або пошкодженої ліцензії або копії ліцензії на здійснення митної брокерської діяльності.
ТОВ «Веселка» , що має код за ЄДРПОУ 12345678, перераховує кошти за видачу ліцензії на здійснення митної брокерської діяльності.
Призначення платежу:
* |
;101 |
; 12345678 |
;22011800 |
;31 |
;видача ліцензій на здійснення митної брокерської діяльності |
; |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
де
1 – службовий код;
2 – код виду сплати;
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – код бюджетної класифікації;
5 – відомча ознака платежу;
6 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
7 – не заповнюється.