• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Асоціація виробників мінеральних та питних вод України представила тенденції ринку води у 2015 році та зміни в контексті відносин між контролюючими установами та виробником
    2015-03-30 17:04:32

     

     

    Відбулась зустріч представників виробників мінеральних та питних вод України та представників найбільших торговельних мереж України, організатором якої виступила Асоціація виробників мінеральних та питних вод України з нагоди Всесвітнього дня води.

     

    Метою заходу стало ознайомлення виробників мінеральних та питних вод України, експертів та представників торговельних мереж України з основними тенденціями ринку води в Україні у 2015 році, а також обговорення питання контролю якості та зміни в контексті відносин між контролюючими установами та виробником.

     

    В рамках першої частини зустрічі активно обговорювалися питання про основні підсумки програми ООН «Вода для життя» та поточні тенденції розвитку галузі виробництва фасованих вод у світі та Україні. Була представлена концепція Natural Mineral Water в світі, в Європі та в Україні, унікальність та різноманітність запасів України природної мінеральної води. Велику увагу було приділено і питанню захисту існуючих джерел природних мінеральних вод та оцінці перспектив видобутку з нових родовищ.

     

    За результатами глобального дослідження найбільшим із ризиків для жителів планети у майбутньому експерти називають водну кризу. Про це у своїх висновках зазначила Стрикаленко Тетяна Василівна, почесний президент Асоціації. Лише 1 із 3 жителів планети вживає якісну питну воду, про що свідчать дослідження програми ООН «Вода для життя». При цьому майже 70% води використовується для сільського господарства, 20% - для промисловості і лише 10% потребують домогосподарства. За оцінками експертів, споживання води обробною промисловістю до 2050 року зросте на 400%.

     

    При цьому у своїй доповіді Тетяна Стрикаленко зазначила позитивну динаміку споживання бутильованої питної води, що за останнє десятиліття збільшилось як у світі загалом, так і в Україні зокрема. Так, тенденція споживання води українцями виросла більш ніж у 5 разів – із 8 до 42 літрів однією особою на рік.

     

    Анатолій Борисович Шапран, гідрогеолог, старший науковий співробітник Українського державного геологорозвідувального інституту, представив концепцію Natural Mineral Water в світі, в Європі та в Україні та зробив доповідь про унікальність України по запасах і різноманітності природної мінеральної води. За даними ДВП «УкрГеоінформ» тільки 8% від розвіданих запасів природних мінеральних вод України успішно застосовують при  лікуванні у санітарно-курортних закладах або розливають в пляшки. Тому природні ресурси  України дають змогу значно ширше організувати комплексне використання мінеральних вод для забезпечення як бальнеологічних потреб населення, так і для експорту бутильованної природної мінеральної води.

     

    Під час другої частини заходу експерти, провідні виробники та представники торговельних мереж України обговорили тему відносин між виробниками і торговельними мережами, розподіл відповідальності перед споживачем за якість і безпечність харчового продукту та питання відміни обов’язкової сертифікації системи управління безпечністю та якістю харчових продуктів.

     

    Виконавчий директор Асоціації Оксана Бамбура зазначила: «Наразі відбувається реформування галузі виробників та реалізаторів харчових продуктів. Так, після набуття чинності ЗУ «Про безпечність та якість харчових продуктів» виробник та реалізатор харчових продуктів мають нести повну відповідальність за свій продукт, а залучення третьої сторони відбуватиметься на добровільній основі. Стане непотрібним одержання висновків санітарно-гігієнічної експертизи, видача декларацій виробника та сертифікатів відповідності».

     

    Світлана Семенівна Березова, провідний аудитор систем менеджменту органу сертифікації «ПРИРІСТ» - член DQS–Group, представила основні відмінності між системами управління якістю та безпекою харчових продуктів, такі як: ISO 9000, та ISO 22000, FSSC 22000 та існуючою донедавна процедурою сертифікації харчової продукції в Україні. За її словами, процеси виробництва цих продуктів мають бути під постійним наглядом і контролем, для чого на підприємствах варто впровадити системи управління безпечністю та якістю харчових продуктів на всіх етапах виробництва.

     

    Детальна інформація за кожною з тем у рамках зустрічі буде надана членам та експертам Асоціації виробників мінеральних та питних вод України додатково.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.