• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Аудитор розповів, завдяки чому та чи надовго зміцнилася гривня
  2015-10-06 08:32:55

  Заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський розповів про причини укріплення гривні та пояснив, чому вже наприкінці жовтня слід готуватися до зниження курсу національної грошової одиниці.

  «На сьогодні саме завдяки обмеженням НБУ, зовнішнім держпозикам держави, реструктуризації, сезонним явищам відсутні фактори, які б впливали на зниження курсу гривні. Зокрема, фактично відсутня потреба в доларі для погашення як державного, так і комерційних боргів. А зовнішню фінансову допомогу, на відміну від минулого року, коли дефіцит бюджету долався в першу чергу через емісію гривні, ми отримуємо саме у валюті», – вказує спеціаліст.

  У приватному секторі на імпортерів впливають: обмеження НБУ; споживчий попит, який, природно, падає; зниження виробництва усередині країни тощо. На платіжний баланс істотний вплив мають і платежі за енергетичні ресурси. У минулому році для здійснення таких платежів валюта викуповувалася на міжбанку або ж продавалася прямими угодами з НБУ (маються на увазі «Енергоатом» та «Нафтогаз»). На сьогодні цей фактор, за словами спеціаліста, нівельований зовнішніми позиками.

  «Крім того, зараз, коли скінчився збір врожаю сільськогосподарської продукції, збільшиться приплив експортної виручки завдяки її реалізації за кордоном. Обмеження для експортерів з реалізації виручки не скасовані, а тому пропозиція валюти, безсумнівно, збільшиться», – говорить Вігірінський.

  Проте, як вказує спеціаліст, уже наприкінці жовтня з подальшою динамікою до початку 2016 року виникнуть чинники, які вплинуть на курс гривні. Йдеться перш за все про енергетичні фактори, пов’язані з необхідністю НАКу придбати валюту для погашення кредитів. За оцінками Газпрому, це як мінімум $ 3 млрд, без врахування реверсу з Європи.

  Крім того, залишається відкритим питання щодо виплати боргу в $ 3 млрд Росії. Будь-яке рішення – чи то відмова від оплати, чи виплата – спрацюють на зниження курсу гривні (у першому випадку – внаслідок дефолту, у другому – через тиск на платіжний баланс). Ще фактор – поновлення виплат Фонду гарантування вкладів – 22 млрд грн, вкинуті в готівковий обіг, і це неодмінно вплине на зменшення вартості гривні.

  «НБУ внаслідок, будемо говорити відверто, злодійства, розбазарювання міжнародних резервів напередодні парламентських виборів задля утримання курсу, необдуманого рефінансування, фінансування 40% доходів держбюджету в минулому році, виведення з ринку більше 50-ти банків, створив для себе такі умови, за яких його сьогоднішня політика є не те, що необхідною, а просто безальтернативною. Вбити довіру до гривні, банківської системи регулятору вдалося за 6-8 місяців минулого року – для виправлення ситуації знадобляться роки», – резюмує аналітик «Публічного аудиту». 

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.