З 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом минулого року. Під час її проведення громадяни також можуть повернути суми податку на доходи фізичних осіб, які вони надмірно сплатили.
Хто має на це право та які документи для цього необхідно подати до податкової служби розповіла начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Оксана Бабкіна.
- Оксано Валентинівна, повернення платникам надмірно сплачених сум – це своєрідна пільга для громадян, яка передбачена ст. 166 Податкового кодексу України. Будь ласка, конкретніше, що передбачили законодавці цією нормою кодексу?
Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. А саме, вони можуть повернути частину податку на доходи фізичних осіб із минулорічної заробітної плати, який надмірно сплатили.
- Хто має право на податкову знижку?
Податкову знижку можуть одержати громадяни, які минулого року мали такі витрати:
- сплачували кошти закладам освіти за навчання; - користувалися іпотечним кредитом;
- робили пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям; - сплачували страхові суми (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення; - витрачали кошти на оплату допоміжних репродуктивних технологій; - сплачували державні послуги за усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита; - переобладнували транспортні засоби; - сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла.
- Оксано Валентинівна, Ви перерахували ряд витрат, які є підставою для одержання податкової знижки. Але, напевно, є ще якісь умови чи обмеження, про які необхідно знати, перш, ніж звертатися за знижкою?
- Безумовно. Приміром, що стосується витрат на здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, то сума не повинна перевищувати 1710 грн - у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
Щодо іпотечного кредиту, то житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи купується, має бути визначений як основне місце проживання.
При пожертвуваннях або благодійних внесках неприбутковим організаціям розмір внесків не повинен перевищувати 4 відсотки від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік.
Якщо сплачувалися страхові внески чи премії за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення, то понесені витрати не повинні перевищувати 1710 грн при страхуванні платника податку та 855 грн при стахуванні члена сім’ї першого ступеня споріднення у розрахунку за кожний повний чи не повний місяць звітного податкового року, коли діяв договір страхування.
При витратах на оплату допоміжних репродуктивних технологій включається сума не більше, ніж третина доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.
При сплаті державних послуг за усиновлення дитини обмеження не встановлені.
При переобладнанні транспортних засобів йдеться про паливо моторне сумішеве, біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ, інші види біопалива. При цьому транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах.
Звісно, всі ці витрати мають бути підтверджені документально.
- Які саме документи необхідно надати?
Витрати необхідно підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами. А саме:
- квитанціями; - платіжними дорученнями; - фіскальними або товарними чеками; - прибутковими касовими ордерами; - меморіальними ордерами тощо.
Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
- До якого числа необхідно подати перераховані Вами документи і куди треба звертатися?
- Скористатися правом на податкову знижку громадяни зможуть упродовж усього року. А звертатися треба до податкових інспекцій за місцем проживання.
- Дякую за вичерпні відповіді на запитання.
На часі декларування доходів громадян
2016-02-12 12:31:58
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 21.01.2025
Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 20.01.2025 Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 17.01.2025 Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 16.01.2025 Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 15.01.2025 Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 13.01.2025 Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 10.01.2025 Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 09.01.2025 Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 08.01.2025 Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 07.01.2025 |