• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • НКЦПФР: Лістинг цінних паперів повинен бути індикатором інвестиційної привабливості компаній
  Опубликовано: 2017-10-12 14:05:42

  НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) нагадує, що з 1 січня 2018 року набувають чинності вимоги Закону України «Про акціонерні товариства» до публічних акціонерних товариств пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру (лістингу) та залишатися у ньому хоча б на одній фондовій біржі. До 1 січня 2018 року діє вимога щодо перебування акцій публічних акціонерних товариств виключно у біржовому списку.

  Розуміючи, що для великої частини публічних акціонерних товариств «публічний» статус є лише наслідком процесів приватизації і не дає жодної доданої вартості їх бізнесу, Комісія запропонувала в рамках законопроекту, який наразі розглядається Верховною Радою (проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», реєстраційний номер 5592-д) визнати, щоб всі публічні акціонерні товариства вважалися такими, що не здійснювали публічну пропозицію цінних паперів, якщо тільки вони не заявлять про зворотне.

  Таким чином прийняття законопроекту №5592-д вирішує проблему «псевдо-публічності» акціонерних товариств в Україні, залишаючи за самими акціонерними товариствами право вибору – бути чи не бути публічними. Рішення залишитись у біржовому списку чи пройти процедуру включення до біржового реєстру стане прерогативою акціонерів товариства.

  В міжнародній практиці присутність у лістингу цінних паперів на фондовій біржі є індикатором інвестиційної привабливості компанії для акціонерів, показником її якості та фінансової стійкості, оскільки лістинг зазвичай висуває високі вимоги до компаній. Саме за якістю компаній в лістингу іноземні інституційні інвестори оцінюють ринок цінних паперів країни.
   
  Саме тому законодавчі вимоги щодо цінних паперів, які можуть бути включені до біржового реєстру (лістинг), були підвищені, адже там повинні знаходитись компанії, які відповідають високим критеріям надійності та прозорості, дотримання кращих практик і стандартів корпоративного управління. Тоді біржовий лістинг буде не зайвою витратою для підприємств, а буде позитивно вливати на вартість компанії для інвесторів, як зовнішніх, так і внутрішніх.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.