• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Найбільші банки Саудівської Аравії домовилися про злиття
  Опубликовано: 2020-10-12 16:30:46

  Найбільший банк Саудівської Аравії National Commercial Bank (NCB) і його конкурент Samba Financial Group домовилися про злиття. Про це пише Bloomberg, передає УНН.

  NCB заплатить 28,45 ріалів (7,58 доларів) за кожну акцію Samba. Сума операції оцінюється в 55,7 млрд ріалів (майже 15 млрд доларів). Акціонерам NCB буде належати 67,4% акцій об’єднаної компанії, акціонерам Samba — 32,6%.

  Як зазначає видання, злиття саудівських банків стане найбільшим в 2020 році. Сукупний обсяг активів нової фінансової групи складе 220 млрд доларів, що зробить її третім кредитором в Перській затоці. Ринкова капіталізація об’єднаної компанії складе 46 млрд доларів — це можна порівняти з капіталізацією найбільшого гравця на регіональному ринку Qatar National Bank QPSC.

  За даними Bloomberg, злиття NBC і Samba є ключовим пунктом національної програми “Бачення 2030”, оголошеної наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом ібн Салманом Аль Саудом в 2016 році. Вона полягає в диверсифікації економіки країни, зниження залежності від ринку нафтопродуктів та розвитку галузі послуг, туризму, інфраструктури, рекреаційної сфери.

  За словами голови ради директорів NBC Саїда Аль Гамді, нова національна стратегія вимагає сильного фінансового сектора, який зможе фінансувати диверсифікацію економіки. Відзначається, що державний інвестиційний фонд, головою якого є наслідний принц Аль Сауд, стане найбільшим акціонером об’єднаного підприємства NBC-Samba з часткою в 37,2%.

  Очікується, що злиття принесе нової компанії близько 800 млн ріалів щорічно (більше 213 млн доларів). Угода повинна бути закрита в першій половині 2021 року, вона буде супроводжуватися перестановками в керівництві. Аль Гамді стане керуючим директором групи, а нинішній голова правління Samba Аммар Аль Худайрі очолить об’єднаний банк.

  Як пише Bloomberg злиття банків відбувається також у зв’язку з подвійним економічним шоком, які відчувають країни Перської затоки через пандемію коронавірусу і зниження доходів від експорту енергоресурсів. Рік тому NBC відмовився від злиття з Riyad Bank — четвертим за обсягом активів банком Саудівської Аравії.

  Ер-Ріяд в травні значно — на 20-30% — скоротив поставки нафти в Європу і Азію в рамках угоди про зниження нафтовидобутку ОПЕК +. У червні експерти прогнозували, що продажі саудівської нафти в США оновлять 35-річний мінімум.

  При цьому квітнева угода ОПЕК + дозволить Саудівській Аравії частково зберегти накопичені резерви, щоб продовжити політику реформ наслідного принца.

  Ілля Нежигай

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.