• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Іпотека під 10% річних. Скільки кредитів банки видали в рамках держпрограми
    2020-12-16 14:45:09

    В Офісі президента повідомили, скільки іпотечних кредитів під 10% річних вже видали українські банки.

    У рамках держпрограми "Доступне житло під 10% річних", яка реалізується з 1 липня 2020 року, банки вже видали близько 1200 іпотечних кредитів на 1,048 млрд грн. Про це написала у Facebook заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів.

    "Більш ніж на 1 млрд грн, а якщо точно – на 1 047,9 млн грн іпотечних кредитів за ставкою до 10% річних видано банками на сьогодні. У рамках програми доступного іпотечного кредитування понад 1200 сімей змогли придбати житло в кредит", – зазначила вона.

    Для порівняння, на початок вересня було видано близько 400 іпотечних кредитів у рамках даної держпрограми на 329,2 млн грн.

    Які банки беруть участь в програмі
    У програмі "Доступне житло під 10% річних" беруть участь п'ять банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Правекс-банк та Кредобанк.

    В Офісі президента не уточнили, який з банків видав скільки кредитів і на яку суму, зазначивши лише, що лідером за кількістю виданих іпотечних позик є Кредобанк.

    "Найбільше – Кредобанк, 50% (від загальної суми)", – повідомила Юлія Ковалів.

    Недоліки програми кредитування
    Важливо розуміти, що надані в рамках держпрограми "Доступне житло під 10% річних" кредити часто лише на перші рік-два мають фіксовану низьку ставку, після чого ставка стає плаваючою і "прив'язаною" до депозитного індексу UIRD (це український індекс ставок за депозитами фізосіб, середньозважена величина, яка розраховується в системі Thomson Reuters на основі ставок за строковими депозитами фізосіб у гривні до 12 місяців у 20 найбільших банках за обсягом депозитного портфелю фізосіб).

    Так, у ПриватБанку фіксована ставка 9,99% річних діяла лише перший рік, а протягом решти 19 років вона дорівнювала депозитній ставці UIRD+4 процентних пункти. Наразі UIRD становить близько 9%, тобто починаючи з другого року за іпотекою потрібно платити близько 13% річних.

    Більш того, нещодавно на сайті ПриватБанку з'явилася інформація, що навіть на перший рік ставка становитиме 13,5% річних, а починаючи з другого року – UIRD+4 процентних пункти (близько 13% річних).

    У Кредобанку фіксовані ставки діють протягом перших трьох років (перший рік – 10% річних, другий рік – 12%, третій – 14% річних за умови першого внеску мінімум 40% від вартості житла). З четвертого року ставка становить UIRD+3,5 процентних пункти (зараз це близько 13% річних).

    Правекс-банк пропонує за іпотекою ставку від 9,99% річних на перші 5 років, після чого вона дорівнюватиме депозитній ставці UIRD+3 процентних пункти (тобто близько 12% річних). Але варто зазначити, що за видачу такого кредиту банк візьме разову комісію у розмірі 2,99% від суми кредиту (це значна сума), в результаті середня ефективна ставка на перші 5 років становитиме від 12,55% річних.

    Укргазбанк на перший рік пропонує ще більш низьку ставку – 8,8% річних, однак з другого року вона дорівнюватиме депозитній ставці UIRD + 4 процентних пункти (тобто близько 13% річних).

    Ставка Ощадбанку є фіксованою протягом усього терміну кредитування (до 20 років), однак іпотеку під 9,99% річних можуть отримати лише медики, співробітники Нацполіціі, Держслужби з надзвичайних ситуацій, працівники сфери освіти та держслужбовці. Інші громадяни можуть розраховувати на іпотеку від 13-13,49% річних.

    Ситуація на іпотечному ринку в цілому
    За даними Національного банку, у жовтні українські банки видали 662 іпотечних кредити на загальну суму 491 млн грн, це найвищий місячний показник, починаючи з грудня 2018 року. Статистику за листопад 2020 року регулятор поки не опублікував.

    У жовтні середній розмір кредиту на купівлю житла склав 741 000 грн (у вересні – 700 000 грн).

    Середня ефективна відсоткова ставка за іпотечними кредитами знизилася. На вторинному ринку з 14,9% (у вересні) до 14,3% (у жовтні), на первинному – з 18,4% (у вересні) до 17,2% (у жовтні).

    Найбільше іпотечних кредитів банки видали у Києві – 187 договорів на 208,2 млн грн. Це 28% від загальної кількості та 42% від загальної суми іпотечних кредитів.

    За перші 10 місяців 2020 року більше 85% нових іпотечних кредитів видали п’ять банків.

    ЛIГАБiзнесIнформ

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.