• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Чому буксує кредитування: Мінфін і банкіри назвали причини
  2021-02-11 14:15:37

  Активізації кредитування заважають проблеми з виконанням судових рішень та мораторій на стягнення застави по валютній іпотеці.

  У Міністерстві фінансів розраховують на активізацію кредитування банками як бізнесу, так і фізичних осіб, однак банкіри звертають увагу на низку причин, які заважають цьому. Про це під час виступу на VII Legal Banking Forum заявили заступник міністра фінансів Юрій Драганчук та голова ради Незалежної асоціації банків України, голова наглядової ради Альфа-Банку Україна Роман Шпек.

  За словами Драганчука, держава спрощує доступ бізнесу до участі у програмі кредитування "5-7-9%" та розраховує на збільшення обсягів такого фінансування у 2021 році.

  Крім того, у березні почне працювати держпрограма іпотечного кредитування під 7% річних, яка покликана здешевити для українців позики на придбання житла.

  "У держбюджеті передбачено 2 млрд грн на ці програми у 2021 році, зокрема на підтримку іпотеки – 350 млн грн", – сказав заступник міністра фінансів.

  За результатами 2019 року співвідношення обсягу іпотечних кредитів до ВВП в Україні складало лише 0,7%. В уряді та Нацбанку хочуть збільшити це співвідношення до 2% ВВП у найближчі 2 роки.

  Як зазначив голова ради Незалежної асоціації банків України, Мінфін обіцяє іпотечні кредити українцям під 7% річних, хоча середньорічна інфляція в 2021 році складе близько 8%.

  "Коли ми говоримо про ставку (іпотечного) кредитування нижче інфляції, потрібно розуміти, що це (покриття різниці) буде за рахунок платників податків. Так можна робити, але спочатку треба мати якісний бюджет, детінізувати економіку, мати стабільні джерела надходжень (коштів). І бажано, щоб країна мала інвестиційний рейтинг та могла вільно виходити на ринки запозичень", – сказав Роман Шпек.

  Він додав, що активізації кредитування заважає серед іншого мораторій на примусове стягнення застави за валютними іпотечними кредитами.

  "Нам потрібно відмінити цей мораторій…Якщо ми хочемо говорити про цивілізований ринок, то ринок і мораторій – це несумісні питання…Права і позичальника і кредитора повинні бути захищені", – сказав він.

  Також проблемним залишається питання виконання судових рішень.

  "Говорив Кирило Євгенович Шевченко (голова НБУ) про створення Спеціалізованого фінансового суду. Це чудова ініціатива, яку ми також обговорюємо. Але якщо ми створимо цей новий суд, а виконання судових рішень буде таким же, як на сьогодні, то нам не вдасться підтримати економічне зростання", – зазначив Шпек.

  У 2019 році, за даними Міністерства юстиції, на примусовому виконанні знаходилось судових рішень на загальну суму 796,8 млрд грн. Це при тому, що загальний кредитний портфель усіх банків – близько 1 трлн грн. А виконано було рішень за вказаний період лише на 20 млрд грн.

  Голова ради Незалежної асоціації банків України також розкритикував Мінфін за створення нерівних умов конкуренції на фінансовому ринку.

  "Міністерство фінансів зловживає своєю позицією. Бо цінні папери Мінфіну (держоблігації), тобто прибуток від них не оподатковується, а прибуток від банківських депозитів оподатковується. Це є порушення здорових принципів конкуренції", – сказав Роман Шпек.

  ЛIГАБiзнесIнформ

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.