• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Українці на третину збільшили зацікавленість в іпотеці: під який відсоток брали кредит
  Опубликовано: 2021-02-15 17:30:00

  У 2020 році обсяги іпотечного кредитування в Україні зросли на третину до 3,8 млрд грн. Ставка за новими іпотечними кредитами знизилася - у грудні 2020 року на вторинному ринку становила 14%, а на "первинці" – 16,9%. Про це з посиланням на результати опитувань банків повідомляє пресслужба НБУ, передає УНН.

  Цитата:

  "За підсумками 2020 року банки видали іпотечних кредитів на суму 3,8 млрд грн. Це на 36% більше порівняно з 2019 роком", - йдеться у повідомленні.

  Деталі

  При цьому Нацбанк оприлюднив результати опитувань банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню у листопаді та грудні 2020 року. За результатами останнього опитування банки повідомили, що в грудні 2020 року вони видали 743 кредити на загальну суму 521 млн грн.

  Опитування банків, як вказано, свідчать про те, що ринок іпотечного кредитування є дуже концентрованим. Майже 88% нових угод (3,3 млрд грн) за 2020 рік уклали п’ять банків.

  Також зазначається, що у минулому році зріс середній розмір кредиту на купівлю житла. "Якщо у 2019 році він становив близько 516 тис. грн, то у 2020 році – 663 тис. грн", - додали у НБУ.

  Середній розмір іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості у 2020 році становив 682 тис. грн, вторинної – 660 тис. грн.

  Результати опитувань показали, що вторинний ринок продовжує суттєво переважати за кількістю й за обсягом кредитування. Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку у 2020 році становила близько 85% за обсягом від усіх нових видач, додали у НБУ.

  "Протягом 2020 року середньозважена ефективна відсоткова ставка за новими іпотечними кредитами знизилася. Згідно з даними банків у грудні 2020 року середня ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку становила 14% (у грудні 2019 року – 20,6%), на первинному – 16,9% (у грудні 2019 року – 21,5%)", - вказали у Нацбанку.

  Водночас у 2020 році, як зазначається, близько 38% іпотеки за сумою укладено з фіксованою відсотковою ставкою (у 2019 році – понад 70% нової іпотеки).

  Іпотека по регіонах: де беруть кредит на житло найбільше

  У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів у 2020 році видано в місті Києві – 1,5 тис. договорів на загальну суму 1,4 млрд грн (37% від загальної суми).

  Після міста Києва найбільше іпотечних договорів у 2020 році укладено в Київській області – 646 договорів на загальну суму 605 млн грн (16% від загальної суми), у Харківській області – 617 договорів на загальну суму майже 296 млн грн (8% від загальної суми), у Львівській області – 345 договорів на загальну суму 240 млн грн та в Дніпропетровській області – 388 договорів на загальну суму 192,6 млн грн.

  Що було раніше

  Кабінет міністрів на засіданні 27 січня затвердив рішення про здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7% річних. Також в уряді кажуть, що фінансовий лізинг та іпотека під 5% річних можлива, і в Україні працювати над цим почнуть вже впродовж першого півріччя цього року.

  В експертних колах кажуть, у "дешевій" іпотеці від уряду можуть бути підводні камені - "якщо це буде дійсно 7%, а не завуальовані якісь там додаткові відсотки - через рік збільшення або через два роки збільшення цих відсотків. Або окремий відсоток за видачу кредиту".

  Хоча ще у серпні 2020 року Президент Володимир Зеленський повідомляв, що є певні складності у впровадженні іпотеки під 10%, анонсованої у липні того ж року.

  Зазначимо також, що за даними НБУ, минулого року попит на іпотеку серед населення рекордно зріс, зокрема і на тлі зниження відсотків за іпотечними кредитами.

  НБУ хоче більш ніж подвоїти обсяги іпотеки до 2024 року - з 0,7% до 2% ВВП.

  Що відомо про можливість дешевої іпотеки

  Уряд у листопаді 2020 року доручив Міністерству фінансів забезпечити створення ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" для запуску доступного іпотечного кредитування населення.

  В одному з листопадових інтерв'ю голова Мінфіну Сергій Марченко казав, що спеціальна компанія буде докапіталізована урядом.

  З його слів, "планується, що такі кредити будуть надаватися у сумі до 2 млн грн за низькими відсотковими ставками, приблизно від 5 до 7 % річних на строк від 60 до 240 місяців". Другий напрям – фінансовий лізинг на строк до 20 років з відсотковою ставкою близько 5% річних і без сплати першого внеску. Зазначений напрямок фінансування буде спрямований для збереження робочих місць, сприяння в забезпечені житлом військових, поліцейських та інших службовців, вказував Марченко. Тоді, коментуючи, чи низькі ставки будуть фіксовані протягом усього періоду кредитування, міністр фінансів зазначав, що "так, держава бере на себе ризики, у тому числі інфляційні". Однак, він обіцяв запуск цих програм ще наприкінці минулого року, а про "доступну іпотеку" під 7% стало відомо лише наприкінці січня цього року.

  Юлія Шрамко

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.