Світовий дефіцит напівпровідників збережеться до 2022 року, проте до середини року ситуація може покращитись на тлі доступності більшого обсягу постачань. Про це повідомляє CNBC.
Деякі аналітики та інвестори очікують, що дефіцит збережеться до 2023 року, проте експерти JPMorgan налаштовані оптимістичніше.
Директор з досліджень JPMorgan в галузі технологій, ЗМІ та телекомунікацій в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Гокул Харіхаран в інтерв'ю CNBC повідомив, що ситуація може покращитися в другому півріччі 2022 року, проте перше півріччя, ймовірно, все ще характеризуватиметься дефіцитом.
"Ми не очікуємо, що 2023 рік буде характеризуватись дефіцитом пропозиції", – сказав він.
JPMorgan рекомендує інвесторам звертати увагу на довгострокові тренди на ринку напівпровідників, які більшою мірою можна вважати структурними, ніж циклічними, зазначає експерт.
До структурних трендів, як правило, відносяться перманентні зміни у галузі, тоді як на циклічні тренди впливає бізнес-цикл, і вони зазвичай повертаються у вихідну точку після кількох років.
Нестача мікросхем, що зберігається, негативно позначається на низці галузей, від автомобілебудування до виробництва побутових приладів, персональних комп'ютерів і смартфонів.
Наталия Фреик
e-finance.com.ua