• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Інфляція в єврозоні досягла історичного максимуму
  Опубликовано: 2021-12-01 09:15:11

  Інфляція в єврозоні в листопаді 2021 року злетіла до найвищого рівня за всю історію спостережень через різке зростання цін на енергоносії. Інфляція, ймовірно, досягла піку перед повільним зниженням.

  Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на агентство Reuters.

  За даними Євростату, зростання споживчих цін в 19 країнах, де використовується євро, прискорилося до 4,9% в листопаді, що є найвищим рівнем за 25 років з моменту розрахунку цього показника, в порівнянні з 4,1% місяцем раніше.

  Ціни на енергоносії зросли на 27% у порівнянні з минулим роком, оскільки ціни на нафту різко зросли. Але інфляція у сфері послуг і неенергетичних промислових товарів, що гальмувала зростання цін в минулі роки, була вище 2%, що свідчить про швидке зростання базового цінового тиску.

  Хоча інфляція зараз більш ніж удвічі перевищує цільовий показник Європейського центрального банку в розмірі 2%, вона навряд чи викличе будь-які заходи політики, навіть якщо дані будуть викликати дискомфорт і можуть викликати політичний тиск на ЄЦБ з метою стримувати зростання цін.

  ЄЦБ давно стверджував, що сплеск інфляції носить тимчасовий характер, викликаний низкою разових факторів і з часом вщухне, тому заходи політики зараз будуть контрпродуктивними, оскільки вони завадять економічному зростанню, коли інфляція знизиться сама по собі.

  У той час як деякі політики попереджали, що висока інфляція, нехай навіть тимчасова, може спровокувати зростання заробітної плати, президент ЄЦБ Крістін Лагард і головний економіст Філіп Лейн відкинули цей аргумент, заявивши, що зростання заробітної плати залишається слабким і немає ніяких ознак того, що фірми змінюють поведінку щодо винагороди.

  Як повідомляло РБК-Україна, інфляція в річному вимірі в Україні у вересні 2021 року склала 11,0%, що більш ніж у два рази вище, ніж цільовий рівень НБУ (5%). У жовтні інфляція знизилася до 10,9%.

  Зазначимо, у державному бюджеті на 2021 рік закладено рівень інфляції на рівні 7,3% (грудень до грудня попереднього року). Це офіційний прогноз Мінекономіки, затверджений Кабінетом Міністрів.

  ОЛЕКСАНДР БІЛОУС

  Инф. rbc.ua

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Центробанк России предложил запретить в РФ майнинг и обращение криптовалют  Иностранные туристы в 2021 году тратили в Украине в среднем почти $1 тысячу — исследование  Як проводиться покупка товарів на електронних торгах  В КГГА заявили, что 22 гривни — экономически обоснованный тариф для проезда в метро  Пенсіонери зможуть купи за «ковідну» тисячу ліки. Уряд визначив дату  Миллиардеры менее чем за год увеличили состояние на 60%, остальное же население Земли обеднело — доклад  Программа «єПідтримка»: украинцы оформили заявки на 7,2 млрд грн, всё больше тратят на кино  Долларовые зарплаты украинских айтишников за год выросли на треть — опрос  Руководители игровых компаний заработали за год $842 млн. Треть этой суммы получил разработчик мобильных игр-казино  Названы топ-5 стран, граждане которых тратят в Украине больше всего денег
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.