• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Українці погоджуються на нижчі зарплати, аби лише влаштуватися на роботу
    2022-04-23 18:00:45

    Український ринок праці переживає найсильнішу кризу за останні 10 років.

    Українські спеціалісти, які втратили роботу через переїзд у інші міста або через скорочення чи звільнення, активно шукають роботу. Однак відкритих вакансій сьогодні, згідно даних кадрового порталу grc.ua станом на середину квітня, у 30 разів менше, ніж у довоєнний період.

    Як діють роботодавці?
    З початком війни переважна більшість роботодавців (78%) здійснили непопулярні заходи стосовно своїх співробітників:
    чверті опитаних не виплатили заробітну плату;
    звільнили або скоротили працівників у 16,5% компаній;
    10% відправили у відпустку за свій рахунок;
    ще чверть опитаних, якщо й працює, то отримує неповну виплату заробітної плати — найбільше респондентів відповіло, що їм скоротили заробітну плату більше ніж на 30%.

    Конкуренція зростає
    Українці стикаються не лише з негативним впливом війни на заробітні плати. Змінилася також структура пропозицій роботи та насиченість спеціалістами у розрізі регіонів.

    У регіонах, які найбільше відчули на собі військову агресію рф, зменшилася кількість робочих місць та зросла конкуренція. Релокація підприємств у безпечні регіони України, внутрішня та зовнішня міграція спеціалістів стала причиною того, що у західних областях збільшилася кількість пропозицій роботи. Конкуренція на одне робоче місце у Львові, Ужгороді, Івано-Франківську сьогодні набагато нижча, аніж у центральній та східній частинах України.

    При цьому, стикаючись зі збільшеною конкуренцією на робочі місця, відчуваючи проблеми з працевлаштуванням, спеціалісти завжди зменшували свої зарплатні очікування. Так само роблять пошукачі і зараз:
    опитування показало, що майже дві третини пошукачів (65%) в умовах кризи на ринку праці готові знизити свої зарплатні апетити;
    найбільша частка (26%) з тих, хто готовий заради влаштування на роботу отримувати меншу заробітну плату, згодні зменшити її на 10-25%.

    В умовах високої конкуренції експерти бачать ще одну тенденцію у поведінці пошукачів. Спеціалісти стали пропонувати свої кандидатури на вакансії, що є нижчими за їхній звичний рівень кваліфікації.

    Як біженцям знайти роботу за кордоном чи в Україні?
    Якщо до війни в категорії топ-менеджмент було досить багато пропозицій роботи, то сьогодні керівники та директори не надто затребувані. Для них в квітні було відкрито 1,7% вакансій від усіх актуальних. Отже, на позиції middle-рівню в умовах дефіциту роботи стали відгукуватись топові фахівці.
    Що робити спеціалістам в таких складних умовах пошуку роботи?

    По-перше, фахівці радять використовувати всі джерела пошуку інформації про відкриті робочі місця. Безумовно, найбільш повна інформація про вакансії розміщена на кадрових порталах. Проте не варто нехтувати спеціалізованими професійними сайтами з добірками пропозицій роботи, сайтами компаній, телеграм-каналами, а також соціальними мережами.

    В умовах жорсткої конкуренції пошукачі повинні підвищувати свою цінність на ринку праці. Додаткова професійна освіта можлива навіть в умовах війни.
    «Якщо знайти роботу по професії вкрай складно через низьку затребуваність, то пошукачу варто провести аудит своїх знань, умінь та компетенцій та з’ясувати, в яких інших професійних сферах їх можна застосувати. Поширеною тенденцією у довоєнні часи була перекваліфікація спеціалістів. Залишається актуальною вона і зараз, в умовах кризи на ринку праці», — зазначають експерти.

    Інф. finance.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.