• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Безвіз для біженців. Як довго можна перебувати в ЄС і чому виникають проблеми
    2022-06-04 10:00:40

    З Польщі можна вільно виїжджати терміном до 30 днів за один раз.

    Після трьох місяців війни в Україні українські біженці з біометричними закордонними паспортами почали побоюватися вичерпання безвізових днів для повторного в'їзду до Польщі.

    Паніки додали відповіді біженцям від польської Прикордонної служби про те, що при повторному в'їзді діє правило "90 днів", які потрібно провести поза Шенгеном або ж отримати візу типу D.

    Які правила поїздок діють для українських біженців у Польщі, TRAVEL РБК-Україна повідомляє з посиланням на роз'яснення офіційних осіб Ukrayina.pl.

    Чи анулюється тимчасовий захист, якщо виїхати з Польщі
    Для в'їзду в Шенгенську зону з 2017 року українцям віза не потрібна. За безвізовим режимом в ЄС можна перебувати 90 днів протягом 180 днів. Тим часом директива про тимчасовий захист знімає ці обмеження.

    Але є нюанс - право на більш тривалий термін перебування дає статус тимчасового захисту в окремій країні ЄС.

    Якщо українці приїхали до Польщі з 24 лютого і заявили про своє бажання залишитися в цій країні - а для цього зареєстрували номер PESEL.Ukr - вони отримали право перебувати тут до 18 місяців, пояснила керівник прес-служби головного командувача Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська.

    За її словами, після закінчення 90 днів безвізу власники біометричних паспортів все одно можуть виїхати за межі країни. При цьому одноразовий термін відсутності не повинен перевищувати 30 днів, інакше статус тимчасового захисту втратить силу. Тобто анулюється право перебувати в Польщі протягом терміну 18 місяців з 24 лютого.

    Чи можна змінювати місце проживання
    На сторінці Європейської комісії говориться, що як тільки українець отримує тимчасовий захист від однієї з країн ЄС, права дійсні тільки в тій країні ЄС, яка надала дозвіл на проживання.

    Однак залишається право подорожувати в інші країни в межах ЄС протягом 90 днів в межах 180-денного періоду.

    "Ви також можете вирішити, що хочете використовувати свої права в іншій країні ЄС, ніж та, де ви зараз проживаєте. Якщо ви зміните місце проживання і переїдете в іншу країну ЄС, дозвіл на проживання в першій країні ЄС завершиться, і ваші права там закінчаться. Нова приймаюча країна ЄС повинна надати вам тимчасовий захист і видати новий вид на проживання. Важливо повідомити державним органам першої країни ЄС, що Ви маєте намір переїхати в іншу державу Євросоюзу", - йдеться в поясненні.

    Чи можна вільно пересуватися країнами ЄС
    Серед прав, які дає статус тимчасового захисту - право на переїзд в іншу країну ЄС до видачі дозволу на проживання. Також - право вільно пересуватися в країнах ЄС (інших, ніж країна проживання в ЄС) протягом 90 днів в 180-денний період після видачі посвідки на проживання в приймаючій країні ЄС.

    За наявності біометричного паспорта громадяни України як безвізові мандрівники мають право на вільне пересування в межах ЄС протягом 90 днів після в'їзду на територію ЄС.

    Якщо паспорт біженця не біометричний, то при в'їзді в Шенгенську зону представники влади на кордоні країни ЄС першого в'їзду повинні видати короткострокову візу, дійсну протягом 15 днів.

    Чи можна біженцям їздити в інші країни після 90 днів у Польщі
    Юристи сайту "Польський консультант" пояснюють, чи можуть біженці виїжджати в інші країни з Польщі. Відзначається, що для поїздки в інші країни, крім України, діють ті самі норми:

    Відсутність в Республіці Польща на строк більше 30 днів позбавляє біженця статусу "Укр".
    Підстави для перебування в країні, як і пільги, анулюються.
    На думку польських юристів, яких опитало видання, немає жодних підстав вважати, що громадянин України не може виїжджати з Польщі сумарно більш ніж на 30 днів протягом усіх 18 місяців. Положення ust.2, art.11 Specustawy слід трактувати, як разовий виїзд з Польщі, що не перевищує 30 днів:

    Таким чином, для збереження легального перебування в Польщі на підставі Спецзакону і пов'язаних з ним прав, кожна поїздка громадянина України за межі Польщі не повинна тривати більше 1 місяця, а число таких поїздок не обмежене.

    Право на перебування в іншій країні залежить від її законодавства - чи можна туди їхати без закордонних паспортів, чи є можливість безвізового перебування, допустимий термін перебування з урахуванням днів, проведених у Польщі.

    Наприклад, в роз'ясненні Телеграм-каналу Європейського Союзу на підтримку України "EU supports Ukraine" йдеться:

    "Німеччина нещодавно попередила, що продовжує термін безвізового перебування українців до 31 серпня. Це означає, що громадяни України зможуть не тільки вільно в'їжджати до Німеччини, а й подорожувати до інших країни ЄС та України в разі крайньої необхідності".

    ОЛЬГА МАДЖУМДАР

    Інф. rbc.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.