У період з початку року по 16 лютого короткі позиції проти десяти найбільш популярних серед шортистів американських акцій завдали сукупного збитку майже $17 млрд. Найбільші втрати — $7,2 млрд — у власників коротких позицій проти акцій Tesla, пише Bloomberg з посиланням на дані дослідницької компанії. S3 Partners
Як пише видання, Tesla завжди була великою мішенню для шортистів. До кінця минулого року прибуток за короткими позиціями проти акцій автовиробника оцінювався приблизно в $16 млрд.
Однак останні місяці апетит до ризику на ринку посилився, інвестори знову почали скуповувати американські акції, у тому числі в технологічному секторі. Індекс NASDAQ з кінця грудня до початку лютого додав понад 20%, вступивши цим на територію «бичачого» ринку. Акції самої Tesla із січневого мінімуму злетіли вже більш ніж на 100%.
Водночас експерти попереджають, що ралі в акції США близькі до завершення і незабаром ринок знову почне падати. Це, зокрема, пов'язано з як і раніше завищеною вартістю акцій, тоді як драйверів для подальшого зростання зараз немає.
Так, згідно з даними Bloomberg, форвардне значення мультиплікатора P/E для акцій у складі NASDAQ 100 становить 23. Чотири місяці тому воно було на рівні 19. Водночас фінансові результати та прогнози багатьох IT-гігантів, зокрема Microsoft та Apple, розчарували ринок.
Крім того, Bloomberg попереджає, що історично американський ринок акцій сягав свого дна вже після припинення підвищення ставки з боку ФРС. Регулятор при цьому раніше заявляв про доречність подальшого зростання ставок протягом 2023 року.
На відміну від поточного року, 2022 року склалася сприятлива ситуація для шортистів, які завдяки обвалам на фондовому ринку до кінця грудня змогли заробити $303,7 млрд. До цього короткі позиції три роки поспіль завдавали збитків, а не прибутку. Так, 2021 року шортисти втратили $142,4 млрд.
Що таке шорт
Шорт (коротка позиція) — це продаж цінних паперів, валюти або товарів, якими трейдер не володіє і бере їх у борг у брокера. Трейдер відкриває коротку позицію, сподіваючись відкупити актив (наприклад акції) після падіння цін і тим самим заробити на зниженні вартості. У такому разі кажуть, що він грає на пониження, чи шортит.
Інф. minfin.com.ua
e-finance.com.ua