Головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) П'єр-Олів'є Гурінша заявив, що світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла із зернової угоди. За словами економіста, МВФ продовжує оцінювати наслідки припинення зернової угоди, проте зростання цін на зерно у межах 10−15% є реалістичною прогнозною оцінкою.
Завдяки зерновій угоді Україна успішно експортувала приблизно 33 млн тонн зерна, повідомив експерт. Це допомагало знижувати тиск на ціни на продовольство та зерно. Проте тепер, після припинення зернової угоди, ситуація може змінитися, і той самий механізм може спричинити зростання цін на зерно і продукти харчування.
Виходячи з прогнозів МВФ, втрата зернової угоди може створити тиск на ринку, що приведе до збільшення цін на зерно та продукти харчування. Це може вплинути на споживачів та індустрії у всьому світі, зокрема на країни, які залежать від імпорту зерна.
Ситуація стосовно зернової угоди і цін на зерно є значущою для світової економіки і глобального харчового ринку. Імпорт та експорт зерна впливають на продовольчу безпеку країн та забезпечують стабільність на світовому ринку. Тому наслідки припинення зернової угоди Росії можуть мати далекосяжні наслідки для глобальної економіки та харчової безпеки.
Уряди та відповідні міжнародні організації мають бути готові до можливих змін на ринку зерна та продуктів харчування, і розробити стратегії для забезпечення стабільності цін на продукти харчування та викликів, які можуть виникнути у зв'язку з припиненням зернової угоди. Важливо підтримувати співпрацю та діалог між країнами для забезпечення стабільності та ефективного врегулювання ринку зерна у глобальному масштабі.
e-finance.com.ua