Україна продовжує здійснювати кроки на шляху до відновлення та модернізації своєї інфраструктури завдяки фінансуванню від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Міжвідомча комісія, відповідальна за розподіл коштів ЄІБ, прийняла рішення підтримати 139 регіональних проєктів та розподілити кошти на 16 вже схвалених проєктах на загальну суму 2,58 мільярда гривень.
Як повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, комісія ретельно розглянула переліки проєктів та заходів, запропонованих обласними та Київською міською адміністрацією, які були сформовані на основі пропозицій місцевих рад.
Головний акцент при цьому робиться на проєктах, спрямованих на відновлення, будівництво та модернізацію об'єктів громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства та інших об'єктів, які мають значний вплив на якість життя громадян. Ініціатори схвалених проєктів отримають фінансову підтримку у формі субвенцій з державного бюджету.
На попередньому засіданні, яке відбулося 28 серпня, комісія схвалила фінансування 140 проєктів на суму 1,32 мільярда гривень. Таким чином, з урахуванням результатів першого засідання, загалом було затверджено 279 проєктів на суму 3,9 мільярда гривень.
Ці проекти охоплюють відновлення та будівництво теплопостачальних систем, водопостачання та водовідведення, цивільного захисту, шкіл, дошкільних закладів, охорони здоров'я, ЦНАПів, центрів безпеки, адміністративних будівель, а також інших об'єктів, які мають важливе значення для громадян. Зокрема, також передбачено роботи з проєктування.
Нагадаємо, що в червні Україна уклала домовленість з Європейським інвестиційним банком на виділення 840 мільйонів євро на реалізацію пріоритетних проєктів відновлення інфраструктури в 2023 році.
Раніше, в червні, Кабінет міністрів України затвердив порядок та умови надання субвенцій місцевим бюджетам на проекти відновлення та виділив 4,477 мільярда гривень залишкових коштів спецфонду держбюджету станом на 1 січня, одержаних від ЄІБ у рамках різних інвестиційних проектів.
Згідно з рішенням, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України відповідає за координацію та виконання цих субвенцій, і віддає перевагу регіонам, які найбільше постраждали внаслідок російської агресії або мають найвищий приплив внутрішньо переміщених осіб. Україна продовжує покладати надію на зовнішню підтримку та інвестиції для відновлення своєї інфраструктури та покращення умов життя громадян.
e-finance.com.ua