• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Прибутки українських банків зросли на 19% за перший квартал: хто у лідерах
  2024-05-21 09:00:37

  У першому кварталі 2024 року українські банки показали значний зріст прибутків на 19% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Лідерами за отриманими доходами стали державні банки «Приватбанк» та «Ощадбанк». Про це повідомляє аналітичний портал «Опендатабот».

  Загалом фінансові установи отримали після оподаткування близько 40,5 мільярда гривень у першому кварталі поточного року, незважаючи на зростання податкового тягару до 25%.

  Тільки 8 банків із загальної кількості 63, що працюють в Україні, зафіксували збитки на суму 111 мільйонів гривень протягом цього періоду.

  Топ-10 українських банків здобули прибуток у розмірі 34,22 мільярда гривень за перший квартал, що складає 84% від загального прибутку всіх банків в країні.

  У той же час, українські банки сплатили податок на прибуток у розмірі 10,34 мільярда гривень, що є в півтора рази більше, ніж у минулому році. Найбільший внесок у сплату податку зробив «Приватбанк», внісши майже половину від цієї суми — 4,84 мільярда гривень.

  Насамперед за прибутками у першому кварталі 2024 року виступив «Приватбанк», який заробив 13,86 мільярда гривень. Це становить третину від загального прибутку всіх банків, але на 14% менше, ніж у відповідному періоді минулого року — 16,04 мільярда гривень.

  Загалом державні банки здобули 60% від сукупного прибутку всіх українських банків — 24,28 мільярда гривень. Водночас лише один банк, який перебуває під контролем держави — Перший інвестиційний банк — зафіксував збитки у розмірі 7,6 мільйонів гривень у першому кварталі.

  Серед банків з іноземним капіталом лідером за прибутками залишається Райффайзен банк, який заробив 2,53 мільярда гривень. Це на 23% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

  Особливою сенсацією став Креді Агріколь банк, чиї прибутки зросли у 20 разів порівняно з минулим роком, склавши 2,02 мільярда гривень у першому кварталі 2024 року. Це є найбільшим зростанням серед усіх українських банків.

  Загалом іноземні банки здобули 10,2 мільярда гривень, що становить чверть від загального прибутку. Лише один банк — Правекс банк — зафіксував збитки у розмірі 76,7 мільйонів гривень у першому кварталі.

  Серед приватних банків лідером за прибутками залишається ПУМБ, який заробив 2,13 мільярда гривень за квартал. Це на 38% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Разом з Універсалом (Монобанк) вони склали половину загального прибутку банків цієї групи.

  МТБ банк показав найбільший приріст прибутку серед приватних банків — аж у 13 разів у порівнянні з першим кварталом 2023 року.

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.