• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Ринок житла в Україні: зростання цін і виклики для будівництва
  2024-05-22 09:00:41

  У першому кварталі поточного року український ринок житлової нерухомості показав значний ріст цін, згідно з даними Державної служби статистики. За звітний період середня ціна на житло зросла на 16,0% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це вище ніж рівень річної інфляції в Україні, що становив 3,2%.

  За інформацією Держстату, цінові показники на ринку житла демонструють стабільний ріст: на первинному ринку ціни зросли на 17,6%, на вторинному – на 15,3%. Особливо помітне зростання цін спостерігається на однокімнатні квартири – на первинному ринку на 17,8%, на вторинному – на 15,9%. Двокімнатні квартири подорожчали на 17,5% (первинний ринок) і 15,2% (вторинний ринок), трикімнатні – на 17,9% і 15,5% відповідно.

  Одночасно зі зростанням цін спостерігається зменшення обсягів нового житлового будівництва в Україні. За останній рік вони зменшилися на 37%, що ставить під сумнів можливості ринку відповісти на підвищений попит і випробуває інвестиційну активність в секторі нерухомості.

  Експерти відзначають, що зростання цін на житло відбувається в умовах загострення ситуації на ринку забезпечення енергоресурсами, що впливає на вартість будівельних матеріалів і послуг. Це також викликає занепокоєння серед експертів щодо доступності житла для широких верств населення, особливо у великих містах.

  Важливою причиною зростання цін на житло є також зміна вартості енергоносіїв і ресурсів для будівельної сфери, що впливає на витрати підприємств і розмір інвестицій у нові проекти. За словами фахівців, урядові органи повинні активізувати заходи для забезпечення стійкості ринку та підтримки розвитку житлового будівництва в країні.

  Наприкінці року прогнозується подальше зростання цін на житло, що ставить перед владою і бізнес-спільнотою завдання знаходити ефективні рішення для підтримки доступності житла для населення і збалансованого розвитку ринку нерухомості в Україні.

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.