Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка відкриває шлях до впровадження п’ятого покоління мобільного зв’язку. В рамках нового пілотного проєкту тестування 5G запустять у трьох містах, що стане значним кроком на шляху до цифрової трансформації країни. Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
За планом, пілотний проєкт триватиме два роки та відбудеться у два етапи. Першим етапом передбачено перевірку сумісності технології 5G із військовими частотами, щоб забезпечити безпеку та стабільність військових комунікацій. Цей аналіз проведуть спільно Український державний центр радіочастот і Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКЕК).
Федоров підкреслив, що запровадження 5G-технології є важливою ціллю, яка сприятиме модернізації цифрових послуг та має бути реалізована до 2030 року. Водночас запуск тестового етапу вже зараз дозволить оцінити перспективи та підготувати інфраструктуру для загального впровадження нового стандарту зв’язку.
Технологія 5G має потенціал забезпечити значно вищу швидкість передачі даних, приблизно в десять разів швидше порівняно з 4G. Це створить можливості для передачі великих обсягів інформації, що є ключовим для таких напрямів, як медичні послуги, дистанційне навчання, «розумні» міста та багато іншого.
Крім того, ухвалені зміни надають мобільним операторам гнучкі можливості у використанні частот. Зокрема, вони зможуть застосовувати частоти 2100 МГц для різних поколінь зв’язку: 2G, 3G та 4G. Водночас вивільнення частот у діапазоні 694–862 МГц розширить можливості мобільного зв’язку та підвищить якість покриття.
Цей пілотний проєкт, який розпочнеться у найближчі місяці, стане першим кроком до масштабного впровадження 5G у всій країні. Якщо тестування покаже успішні результати, це значно наблизить Україну до впровадження новітніх технологій зв’язку, що відповідають європейським стандартам.
e-finance.com.ua