• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 18.02.2025
    2025-02-18 22:43:47

    Ефективна співпраця між владою, бізнесом та громадами ґрунтується на відкритому діалозі

    «Влада, бізнес, громада: прозорий діалог» -  тема чергової онлайн зустрічі фахівців Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з представниками Департаменту фінансів Дніпропетровської обласної державної адміністрації та усіма 86 територіальними громадами області, на якій обговорили  важливу інформацією з наданням практичних інструментів.
    За словами заступника керівника обласної податкової Максима Яіцького попри виклики воєнного часу громади дбають про економічну міць країни,  наповнюючи бюджети всіх рівнів.
    «Підтримка, ефективна комунікація та реальна взаємодія на всіх рівнях допомагають вчасно реагувати на виклики  і дбати про розвиток кожної громади в непростих умовах. Саме завдяки відкритому партнерству ми можемо забезпечити належне наповнення бюджетів, що дозволить укріплювати обороноздатність країни, вчасно і в повному обсязі забезпечувати виплату пенсій та зарплат, реалізовувати всі соціальні ініціативи, покращувати інфраструктуру міст і сіл, а в деяких громадах відновлювати після обстрілів та дбати про всі сфери, які визначають якість життя кожного громадянина», - зауважив під час зустрічі заступник начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Максим Яіцький.
    У центрі уваги зустрічі  новації, які покликані сприяти наповненню місцевих скарбниць та ефективному використанню зароблених грошей. Зупинилися на змінах передбачених Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4015-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» у частині нарахування мінімального податкового зобов’язання, збільшення ставки військового збору з 1,5 до 5 відсотків, а також запровадження сплати авансових внесків з податку на доходи фізичних осіб платниками цього податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним тощо.
    Приділили увагу питанням погашення податкового боргу, адмініструванню майнових податків, особливостям проведення документальних планових перевірок платників податків у 2025 році підрозділами ДПС та електронній взаємодії з органами місцевого самоврядування.
           Акцентували увагу  на нову ініціативу від податківців. У лютому поточного року розпочав роботу консультаційний центр. Його основна задача – це надання консультацій щодо роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків.
    Громадам нагадали про сервісні інформаційні джерела податкової служби Дніпропетровської області. Сучасні форми спілкування органів податкової служби з платниками податків дозволяють кожному бути обізнаним у законодавстві та всіх новаціях.
    Ефективна співпраця між владою, бізнесом та громадами має ґрунтуватися на відкритому, прозорому діалозі, який будується податківцями на всіх рівнях.

     

    Фактична перевірка бару в готелі м. Дніпра

    Працівниками відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на постійній основі здійснюється контроль господарської діяльності об’єктів торгівлі.
    Заклади, які надають послуги та продаж продукції у місцях масового відпочинку – під особливою увагою.
    За результатами проведеного доперевірочного аналізу господарської діяльності суб’єкта господарювання, який проводить діяльність у барі готелю (м. Дніпро), та проведеної фактичної перевірки встановлено факти:
    - здійснення розрахункових операцій зі споживачами (фізичними особами) без видачі відповідних розрахункових документів;
    - відсутність у фіскальних чеках обов’язкового реквізиту на підакцизні товари – коду УКТ ЗЕД;
    За наслідками фактичної перевірки зафіксовано порушення на загальну суму 263 тис. гривень.

     

    На Дніпропетровщині у порівнянні з минулим роком кількість платників податків виросла на понад 10,5 тис. суб’єктів господарювання


    У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) станом на 01.02.2025 на податковому обліку перебувало 291 608 юридичних осіб і самозайнятих осіб. У порівнянні з 2024 роком загальна кількість зареєстрованих платників збільшилась на понад 10,5 тис. осіб (станом на 01.02.2024 – 281 022 особи).
    При цьому, на 01.02.2025 зареєстровано 120 705 юридичних осіб. У порівнянні з 2024 роком їх кількість зросла майже на понад 2,2 тис. осіб (станом на 01.02.2024 – 118 481 особа).
    Станом на 01.02.2025 на податковому обліку в ГУ ДПС перебувало 170 903 самозайняті особи, що у порівнянні з 2024 роком майже на понад 8,3 тис. осіб більше (станом на 01.02.2024 – 162 541 особа).
    Нагадуємо, що для взяття на облік у контролюючому органі фізичній особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність необхідно:
    1. У строк 10 календарних днів після державної реєстрації (реєстрації) незалежної професійної діяльності та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності подати:
    – заяву за формою № 5-ОПП (далі – Заява за ф. № 5-ОПП);
    – копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.
    У день отримання Заяви за ф. № 5-ОПП фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність береться на облік в контролюючому органі, про що видається (надсилається) довідка про взяття на облік за формою № 34-ОПП.
    2. Надати відомості про адресу робочого місця шляхом подання до контролюючого органу за основним місцем обліку, протягом 10 робочих днів після взяття на облік, заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням за формою № 20-ОПП або зазначити в заяві за ф. № 5-ОПП під час взяття на облік.

     


    Податок на нерухоме майно: платники Дніпропетровщини
    поповнили місцеві бюджети на понад 135,5 млн гривень


    У січні 2025 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло понад 135,5 млн гривень. У порівнянні з січнем 2024 року надходження збільшились на понад 8,3 млн грн, темп росту – 106,6 відсотків. Про це проінформував в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Сергій Лисеюк.
    Керівник обласної податкової нагадав, що запровадження системи управління комплаєнс-ризиками дасть змогу допомогти платникам податків уникнути найбільш поширених помилок під час заповнення податкової звітності та сплати податків у майбутньому, а також мінімізувати ризики недотримання ними вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи.
    «Дякуємо платникам за своєчасне наповнення бюджетів. Податкова служба приділяє особливу увагу комфортним умовам для платників. Електронні сервіси ДПС спрощують комунікації з податківцями. Працюємо над тим, щоб забезпечити належне надходження податків і зборів», – зазначив Сергій Лисеюк.

     


    Платники частини чистого прибутку у січні поточного року
    спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщині на 122,6 тис. гривень


    У січні поточного року платники частини чистого прибутку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на 122,6 тис. гривень. Надходження виросли порівняно з січнем 2024 року виросли на 93,6 тис. грн, темп росту – 422,7 відсотків.
    Нагадуємо, що форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 4 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку» із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства фінансів України від 4 липня 2023 року № 366 (враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства фінансів України від 27 липня 2023 року № 408), від 04 листопада 2024 року № 549 (враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства фінансів України від 26 листопада 2024 року № 607) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 березня 2021 року за № 264/35886).

     


    Податковий календар на 19 лютого 2025 року


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що


    19 лютого 2025 року, середа, останній день сплати за ІV квартал 2024 року:
    екологічного податку;
     єдиного податку платниками – юридичними та фізичними особами – підприємцями, віднесеними до третьої групи;
    збору за місця для паркування транспортних засобів;
    податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції;
    рентної плати:
    ● за користування надрами для видобування корисних копалин без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводної сировини;
    ● за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
    ● за спеціальне використання води;
    ● за спеціальне використання лісових ресурсів;
    туристичного збору.

     


    Яким чином суб’єкт господарювання  в ПРРО може здійснити перегляд інформації щодо проведених розрахункових операцій за місяць?


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
    Перегляд інформації щодо проведених розрахункових операцій за певний період, зокрема, місяць суб’єкт господарювання може здійснити у журналі операцій, застосувавши відповідні фільтри для періоду за який потрібно переглянути дані.

     


    Визначення  ФОПами – платниками єдиного податку
    другої-третьої груп загального мінімального зобов’язання


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, зокрема, другої-третьої групи – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.
    Сума мінімальних податкових зобов’язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить, зокрема, одній фізичній особі – підприємцю є загальним мінімальним податковим зобов’язанням.
    Мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої проведена, та мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої не проведена, обчислюється за формулами наведеними у ст. 38 прим. 1 «Визначення мінімального податкового зобов’язання» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
    Особливості визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників єдиного податку встановлено ст. 297 прим. 1 ПКУ.
    Першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.

     


    Платник ПДВ зареєстрований не з першого числа місяця: чи можна у місяці його реєстрації подати таблицю даних без факту зупинення реєстрації ПН/РК?


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
    Відповідно до п. 3.1 розд. ІІІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 (далі – Положення 1130) реєстрація осіб платниками ПДВ, перереєстрація платників ПДВ проводяться шляхом внесення записів до Реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) із формуванням за кожним таким записом окремого ідентифікатора.
    Особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру.
    Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок зупинення).
    Відповідно до п. 12 Порядку зупинення платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця) за встановленою формою (додаток 5).
    Згідно з вимогами Порядку зупинення Таблицю може подати тільки зареєстрований платник ПДВ .
    Водночас, Порядок зупинення не містить обмежень щодо подання Таблиці платниками ПДВ, реєстрація яких відбулася не з першого числа місяця.
    Отже, платник податку зареєстрований платником ПДВ не з першого числа місяця може подати Таблицю без факту зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у місяці такої реєстрації платником ПДВ.

     


    Щодо бази нарахування єдиного внеску, якщо гіг-спеціалісту надана щорічна оплачувана перерва згідно з гіг-контрактом з резидентом Дія Сіті


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
    Відповідно до ст. 3 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) дія КЗпП та законодавства про працю не поширюється на відносини між гіг-спеціалістами та резидентами Дія Сіті, визначеними Законом України від 15 липня 2021 року № 1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (із змінами) (далі – Закон № 1667).
    Так, організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму Дія Сіті, що запроваджується з метою стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні шляхом створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій, а також талановитих спеціалістів визначені Законом № 1667.
    Згідно з пунктами 4 – 7 ст. 21 розд. V Закону № 1667 гіг-спеціаліст має право на щорічну оплачувану перерву у виконанні робіт (наданні послуг) тривалістю 17 робочих днів, якщо гіг-контрактом не визначено більшу тривалість такої перерви.
    Гіг-спеціаліст може реалізувати своє право на щорічну оплачувану перерву у виконанні робіт (наданні послуг) лише після спливу шести безперервних місяців виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактом, якщо гіг-контрактом не визначено коротший строк.
    Щорічна оплачувана перерва у виконанні робіт (наданні послуг) на розсуд гіг-спеціаліста може бути поділена на частини будь-якої тривалості.
    Витрати, пов’язані з оплатою щорічної оплачуваної перерви у виконанні робіт (наданні послуг), здійснюються за рахунок коштів резидента Дія Сіті у порядку, визначеному гіг-контрактом.
    Відповідно до абзацу першого частини чотирнадцятої прим. 1 ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) єдиний внесок для платника – резидента Дія Сіті, який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним пп. 2, 3 частини першої, п. 10 частини другої ст. 5 Закону № 1667, починаючи з календарного місяця, наступного за календарним місяцем, в якому платником набуто статус резидента Дія Сіті, встановлюється:
    а) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону № 108/95-ВР, – у розмірі мінімального страхового внеску (абзац другий частини чотирнадцятої прим. 1 ст. 8 Закону № 2464);
    б) на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами, укладеними у порядку, передбаченому Законом № 1667, – у розмірі мінімального страхового внеску (абзац третій частини чотирнадцятої прим. 1 ст. 8 Закону № 2464).
    За виконані протягом місяця роботи (надані послуги) гіг-спеціалісту виплачується винагорода у розмірі, порядку та строки, визначені сторонами в        гіг-контракті з урахуванням положень Закону № 1667. Розмір винагороди за          гіг-контрактом може встановлюватися за період або розраховуватися залежно від обсягу виконаних робіт (наданих послуг) чи кількості часу, витраченого на їх виконання (надання) (ст. 19 Закону № 1667).
    Оскільки дохід у вигляді щорічної оплачуваної перерви, яка згідно з                гіг-контрактом укладена між гіг-спеціалістом та резидентом Дія Сіті у порядку передбаченому Законом № 1667, не є складовою винагороди за виконання              гіг-спеціалістом роботи (надання послуг), а дія КЗпП та законодавства про працю не поширюється на відносини між гіг-спеціалістами та резидентами Дія Сіті, то такий дохід не є базою нарахування єдиного внеску.

     


    До уваги суб’єктів господарювання!


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України (далі – Мінфін) від 30.12.2024 № 674 «Про внесення зміни до пункту 4 наказу Міністерства фінансів України від 22 листопада 2024 року № 601», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 грудня 2024 року за № 2061/43406, відтерміновано запровадження нових вимог до форми та змісту розрахункових документів до 01 березня 2025 року.
    При цьому, п.п. 1 п. 4 наказу Мінфіну від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» (далі – Наказ № 601) встановлено, що до 01 березня 2025 року дозволяється формування реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій до дня набрання чинності Наказом № 601, та програмними РРО розрахункових документів/електронних розрахункових документів відповідно до вимог до форми і змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів, чинних на день офіційного опублікування Наказу № 601, в тому числі з урахуванням внесених Наказом № 601 змін щодо можливості зазначення спрощеної назви товару, а також щодо уточнення випадків обов’язковості зазначення інформації про платіжну операцію при застосуванні електронного платіжного засобу (платіжної картки), крім випадків формування розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.