Ще влітку банківські позики видавали під 11-12% річних, а тепер великі банки відмовляються розлучатися зі своїми грішми менш ніж за 13, а то й 15%.
Банківські позики у вересні здорожчали на 1-3%. Банкіри пояснюють: у серпні-вересні традиційно збільшується попит на гроші через початок нового ділового сезону. До того ж Національний банк хотів зменшити інфляцію, а тому змусив комерційні банки тримати більше зарезервованих грошей на рахунках в НБУ. Ощадливі фінансисти одразу ж повідомили клієнтам, що кількість вільних грошей зменшилась і підвищили відсотки за позики.
Гагік Нерсесян, фінансовий директор аудиторської компанії:
"Повышение ставок по кредитованию отразится на ценах, розвничных ценах, которыми пользуются потребители – физические и юридически лица. Те, которые импортируются, они будут зависеть от ставок по кредитованию".
Володимир Хливнюк, голова правління комерційного банку:
"Реально это привело к тому, что те люди, которые делают бизнес, получают меньше денег для его развития. То есть к замедлению темпов развития бизнеса. Я считаю, что в данной ситуации это наверное не очень хорошо".
Щодо подальшого прогнозу кредитних ставок банкіри розділились на дві команди. Одні кажуть, що відсотки збережуться на нинішньому рівні. Інші оптимісти припускають - кредити здешевшають, але за умови покращення стану економіки.
Володимир Хливнюк:
"По юрлицам ставки восстановятся – гривня 15-16%, доллар будет на уровне лета, но это будет ближе к концу года. Никто не понимает, что будет с экономикой".
Тож період зростання кредитних ставок, за словами банкірів, завершується. Але попит на гроші як правило наприкінці року не спадає. Тому ймовірно лише незначне здешевлення позик.
e-finance.com.ua