• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Експерти та влада вважають ефективним залучення інвестицій у сферу охорони здоров’я через державно-приватне партнерство
    2014-10-10 17:36:18

    Програма розвитку державно-приватного партнерства USAID та Американська торгівельна палата в Україні (Палата) в рамках роботи Експертного центру з питань державно-приватного партнерства та інфраструктури провели круглий стіл на тему «Чи є місце державно-приватному партнерству у сфері охорони здоров’я» та обговорили питання реформування системи охорони здоров’я України. Основну увагу учасників зустрічі було зосереджено на необхідності створення нової національної системи охорони здоров’я, що неможливо без удосконалення законодавства України та залучення приватних інвестицій у сферу охорони здоров’я.

     

    На думку експертів, втілення нової моделі фінансового забезпечення надасть можливість:

    -          залучити позабюджетні кошти на охорону здоров’я;

    -          забезпечити прозорі механізми реалізації державно-приватного партнерства;

    -          збільшити довіру до держави в цілому та органів влади, зокрема.

     

    «Національна система охорони здоров’я має відповідати вітчизняним реаліям, сучасним міжнародним стандартам і викликам часу. Міністерство охорони здоров’я України прагне якісних змін в медичній галузі. Ми спільно маємо проаналізувати можливості прозорого і демократичного фінансування, які будуть найкращими для України та її громадян. Я впевнена, наша співпраця неодмінно принесе свої результати в майбутньому та допоможе сформувати демократичне суспільство, якого ми прагнемо», – зазначила Наталя Олександрівна Лісневська, Заступник Міністра охорони здоров’я.

     

    Як зазначають експерти, залучення інвестицій, використання провідного досвіду та технологій приватного сектору, які будуть мобілізовані через державно-приватні партнерства, можуть допомогти у вирішенні наявних проблем у секторі охорони здоров’я, а також покращити якість надання медичних послуг. Серед першочергових кроків у заданому напрямку, які визначили експерти та представники влади на круглому столі - вдосконалення законодавства України (зокрема, Бюджетного кодексу та низки законів та підзаконних актів). Зокрема, йшлося про взяття публічним партнером довгострокових бюджетних зобов’язань та їх виконання в рамках договорів про ДПП, відповідно до яких публічні партнери могли б приймати на себе зобов’язання з оплати (прямі або умовні), які виходять за межі поточного бюджету. Також важливим є врегулювання питання надання справедливої та реальної компенсації приватному партнеру за рахунок публічного партнера у разі дострокового припинення договору ДПП з метою відшкодування обґрунтованих збитків приватного партнера (виходячи з підстав для припинення). Необхідно також переглянути механізм надання та забезпечення гарантій органами місцевого самоврядування та Урядом України приватним компаніям ДПП щодо виконання відповідних фінансових зобов'язань за договором ДПП.

     

    Тетяна Коротка, Директор з підготовки пілотних проектів ДПП Програми розвитку державно-приватного партнерства (USAID), наголосила: «Використання механізму державно-приватного партнерства у сфері охорони здоров’я допоможе не лише модернізувати систему надання медичної допомоги, але й суттєво підвищить якість послуг, що надаються».

     

    Окрім цього, експерти та представники бізнесу представили конкретні пропозиції та рекомендації стосовно подальшого розвитку системи охорони здоров‘я в Україні. Зокрема, Віталій Гордієнко, співголова Комітету з питань охорони здоров’я Палати в Україні представив ключові ідеї програми стратегічного розвитку галузі (проект «Vision 2020»), що може слугувати дорожньою картою реформування системи охорони здоров’я в Україні та покращити інвестиційну привабливість сектору. До основних пріоритетів розвитку галузі належать питання покращення системи реєстрації лікарських засобів, системи ціноутворення та реімбурсації, змінення системи державних закупівель лікарських засобів та інші напрямки, що можуть стати гарним прикладом  державно-приватного партнерства в системі охорони здоров’я у контексті «Vision 2020».

     

    ***

     

    За додатковою інформацією звертайтесь до Вадима Шкляра, Координатора зв’язків з громадськістю Американської торгівельної палати в Україні за тел. (380-44) 490-5800  

    Довідка про Американську торгівельну палату в Україні:

    Американська торгівельна палата в Україні (Палата) є найактивнішою та найвпливовішою громадською неприбутковою бізнес-асоціацією в Україні. Одним з головних завдань Палати є представництво інтересів іноземних інвесторів, які працюють в країні, а також сприяння появі нових інвесторів на цьому ринку. Палата співпрацює у питаннях торгівлі, комерції та економічних реформ не лише з українським урядом, а й з урядами інших країн, які є економічними партнерами України, з метою захисту інтересів компаній-членів Палати з більш ніж 50 країн світу.

     

    Довідка про Програму розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку (USAID):

    Програма розвитку державно-приватного партнерства USAID допомагає створити в Україні середовище, сприятливе для державно-приватного партнерства (ДПП) шляхом вдосконалення законодавства для створення правового середовища, яке сприяє впровадженню ДПП, а також підтримки діяльності національного уповноваженого органу з ДПП. Крім того, в рамках Програми розвитку ДПП готуються до впровадження пілотні проекти ДПП в ключових секторах шляхом надання консультативної, навчальної допомоги та інформаційної підтримки пілотним містам на всіх етапах підготовки проекту: від концепції до представлення пілотних проектів на ринку через прозорий та конкурентний конкурс. Отриманий практичний досвід забезпечить подальше удосконалення середовища та процесів для використання ДПП в Україні. 

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.