• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Підприємці вимагають від НБУ знизити рівень обов’язкового продажу валюти
    2014-11-12 17:05:57

    Український союз промисловців та підприємців звернувся до Національного банку з вимогою знизити рівень обов’язкового продажу валютної виручки з 75% до мінімум 50%. Про це підприємці заявили на зустрічі з керівництвом НБУ, яке днями відбулося за ініціативи УСПП.

    Нинішній  високий відсоток обов’язкового продажу валютних надходжень, за словами підприємців,  призводить до зменшення привабливості отримання банківських кредитів в іноземній валюті, ускладнює або унеможливлює  здійснення розрахунків за імпортними операціями. 

    Необхідність обов’язкового продажу значної частки валютної виручки підприємств призводить до того, що підприємства не мають можливості накопичити активи для капітальних вкладень, наприклад, придбання устаткування за кордоном. Таким чином, наголошують підприємці, вони втрачають можливості здійснювати модернізацію своїх потужностей, а відповідно, гальмується процес наближення  до стандартів ЄС.

    Крім цього, українські експорто-орієнтовані компанії часто  закуповують сировину чи складові для свого виробництва з-за кордону. Зараз  мала частка валютної виручки, 25 %, що залишається в розпорядженні підприємства, є недостатньою для таких закупівель, тому підприємства потерпають від постійного браку валюти, зазнають необґрунтованих витрат під час її купівлі у зв’язку з нестабільністю курсу.  

    Згідно з аргументами Національного банку, норма з 75%-го продажу виручки потрібна, щоб насичувати внутрішній ринок країни необхідною для економічної діяльності валютою. Однак ситуація наразі така, зауважують промисловці,  що попри існуючу норму, валюти на ринку все одно бракує. Тож у дієвості вимоги регулятора продавати 75% від суми експортної виручки виникають великі сумніви, і, на думку експертів, вона  потребує перегляду. 

    Також, на думку УСПП, потребують удосконалення умови  купівлі іноземної валюти.  Зараз обов’язковий продаж 75% валютної виручки підприємств та необхідність її купівлі заново для здійснення зобов’язань за зовнішньоекономічними контрактами призводить до збільшення собівартості продукції, а відповідно, і зниження конкурентоспроможності  підприємств на світовому ринку.  Згідно з підрахунками УСПП, додаткові витрати підприємств на купівлю іноземної валюти для виконання зобов’язань за зовнішньоекономічними контрактами та кредитними договорами становлять близько 2,2%. 

    Щоб усунути колізії, що гальмують розвиток і модернізацію вітчизняного бізнесу, зокрема,  проведення валютних розрахункових операцій, в УСПП пропонують  повернутися до резервування коштів в національній валюті в день виконання заявки на купівлю іноземної валюти або здійснювати купівлю іноземної валюти у день подання відповідної заявки, не підвищувати збір до Пенсійного фонду при купівлі іноземної валюти з 0,5% до 2% та зняти обмеження щодо проведення розрахунків за торговельними операціями через одного суб’єкта. Свої аргументи і пропозиції підприємці спрямували  керівництву Центробанку та  звернулися з проханням до очільника НБУ В.Гонтарєвої сприяти проведенню тристоронніх консультацій на рівні НБУ, Міністерства економіки та УСПП для вдосконалення системи валютного регулювання ринку.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.