При здійсненні практично будь-якого виду судочинства необхідно розглядати різні питання, які вимагають спеціальних знань в різних галузях: наукової, фінансової, технічної, криміналістичної, медичної та багатьох інших областях. Основним завданням цивільних процесів є захист прав людини і охоронюваних законами їх інтересів. Сьогодні закон дозволяє використання експертизи для вирішення практично будь-якого цивільного судочинства.
Обов'язки експерта
-
Судовий експерт приймає до виконання судову експертизу.
-
Об'єктивно досліджує подані йому об'єкти і матеріали справи.
-
Складає письмове обгрунтування і висновок по виявленим фактам і поставленим йому завданням.
-
Експерту забороняється розголошення інформації, що стала йому відомою в процесі проведення судової експертизи, особливо інформації, яка обмежує конституційні права людини або становить комерційну таємницю.
-
Експерт забезпечує збереження представленого об'єкта досліджень і матеріали справи.
Судовий експерт-економіст Р. В. Барабаш з великим стажем і досвідом надає професійні послуги в фінансово-економічній сфері. Замовити проведення якісної економічної експертизи різного напрямку можна на сайті фахівця: https://rvbarabash.com.ua/
Роль судового екcперта в цивільному судочинстві
Експертиза може бути призначена судовим рішенням, слідчими органами або за клопотанням однієї з конфліктуючих сторін. Визначення про проведення експертизи направляється експертній компанії або будь-якого конкретного незалежного експерта. Дослідження може бути або позасудовим, або проведено в залі суду. Учасникам обох сторін не заборонена присутність під час дослідження, якщо це не заважає роботі судового експерта.
Матеріали для експертизи можуть бути у вигляді речових доказів, документів, предметів і т.д. На підставі проведеного дослідження експерт складає письмовий висновок і передає його в суд. Якщо можна вирішити питання без судового залучення, експерт пропонує сторонам певні рекомендації для усунення суперечного питання. У висновку експерта присутнє наступне:
-
Місце і час проведення судової експертизи.
-
Підстави, які послужили для призначення експертизи, а також інформація про органи або осіб, які її призначили.
-
Інформація про експерта або експертну компанію.
-
Поставлені експерту завдання.
-
Досліджувані об'єкти і матеріали судочинства.
-
Інформація про учасників обох сторін процесу, які були присутні при проведенні судової експертизи.
-
Зміст результатів експертизи із зазначенням використовуваних методик.
-
Оцінка результатів експертизи, обґрунтовані, об'єктивні і сформульовані висновки по поставлених завданнях.