• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • В Україні вводиться в дію Кодекс з процедур банкрутства
  Опубликовано: 2019-10-21 16:30:52

  З 21 жовтня 2019 року вводиться в дію Кодекс України з процедур банкрутства, який набрав чинності 21 квітня 2019 року. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Міністерства юстиції України.

  "Завдяки введенню Кодексу, Україна наступного року може піднятися на 10 позицій у рейтингу Світового банку з легкості ведення бізнесу завдяки прийнятому акту", – зазначила з цього приводу заступник міністра юстиції Валерія Коломієць.

  За її словами, Кодекс містить раціональні новели, що оптимізують процедуру та закривають існуючі у законі "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" прогалини, має чітке окреслення напрацьованої за зазначеним законом практики у правові норми.

  Зокрема, Кодексом:

  спрощено порядок відкриття провадження у справах про банкрутство,
  усі майнові спори за участю боржника зосереджуються у справі про банкрутство,
  арешт майна боржника можливий виключно у межах справи про банкрутство,
  звільнення активів боржника з податкової застави та скасування арештів на майно здійснюється ухвалою суду у справі про банкрутство,
  створюється єдина саморегулівна організація арбітражних керуючих тощо.

  Крім того, як повідомляється, Кодексом врегульовано принципово нову для України процедуру відновлення платоспроможності фізичних осіб. "Основні принципи цієї процедури є достатньо лояльними стосовно банкрута: відкриття процедури виключно за ініціативою боржника, можливість задоволення вимог кредиторів шляхом реструктуризації та/або погашення боргів шляхом реалізації всього майна боржника, що входить у ліквідаційну масу, недоторканність житла, неможливість повторної процедури банкрутства", - додали у Мін'юсті.

  "Міністерством юстиції України проведено відповідну роботу по розробці нормативно-правових актів, необхідних для впровадження Кодексу в дію. Так, Кабінетом міністрів України прийнято 4 постанови, проекти яких було розроблено Мін’юстом, та видано 10 наказів. Водночас, Міністерством юстиції продовжується робота по розробці деяких нормативно-правових актів, видання яких після введення Кодексу в дію не перешкоджає можливості здійснення процедур банкрутства за новими правилами", – наголосила Коломієць.

  Нагадаємо, Кодекс з процедур банкрутства в Україні вступив в силу у квітні.

  Юлія Шрамко

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.