Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що з 1 січня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.05.2019р. №565 «Про затвердження Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голів сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Порядок), який розроблено відповідно до статті 13¹ Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004р. зі змінами та доповненнями (далі – Закон).
Відповідно до Закону, а також з метою стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, розвитку аграрного ринку та забезпечення продовольчої безпеки населення, сімейним фермерським господарствам без статусу юридичної особи, які зареєстровані платниками єдиного податку четвертої групи згідно із главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України, надається додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі:
- 0,9 мінімального страхового внеску - перший рік;
- 0,8 мінімального страхового внеску - другий рік;
- 0,7 мінімального страхового внеску - третій рік;
- 0,6 мінімального страхового внеску - четвертий рік;
- 0,5 мінімального страхового внеску - п'ятий рік;
- 0,4 мінімального страхового внеску - шостий рік;
- 0,3 мінімального страхового внеску - сьомий рік;
- 0,2 мінімального страхового внеску - восьмий рік;
- 0,1 мінімального страхового внеску - дев'ятий та десятий роки.
Доплата надається членам/голові сімейного фермерського господарства виключно за умови, що вони сплачують єдиний внесок у сумі не менш як:
- 0,1 мінімального страхового внеску - перший рік;
- 0,2 мінімального страхового внеску - другий рік;
- 0,3 мінімального страхового внеску - третій рік;
- 0,4 мінімального страхового внеску - четвертий рік;
- 0,5 мінімального страхового внеску - п'ятий рік;
- 0,6 мінімального страхового внеску - шостий рік;
- 0,7 мінімального страхового внеску - сьомий рік;
- 0,8 мінімального страхового внеску - восьмий рік;
- 0,9 мінімального страхового внеску - дев'ятий та десятий роки.
Така фінансова підтримка надається за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України, в тому числі за рахунок коштів, які спрямовуються на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників відповідно до пункту 42 розділу VI Бюджетного кодексу.
Фінансова підтримка надається сімейному фермерському господарству виключно за умови, що його голова сплачує за себе та за кожного з членів свого фермерського господарства (якщо вони не підлягають страхуванню на інших засадах) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Для отримання доплати голова сімейного фермерського господарства подає не пізніше ніж за п'ять робочих днів до початку місяця до територіального органу ДПС за місцем свого обліку як платника внеску відповідні заяви від себе та усіх членів сімейного фермерського господарства за встановленою формою згідно Порядку.
До заяв голова фермерського господарства додає копію договору (декларації) про утворення сімейного фермерського господарства.
Право на отримання доплати виникає у членів/голови сімейного фермерського господарства з 1 числа місяця, наступного за місяцем подання заяви.
Звертаємо увагу платників податків, що право на отримання доплати мають члени/голова сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи, яке утворене відповідно до статті 8 1 Закону України "Про фермерське господарство" та зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи згідно із главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.
Головне управління ДПС в Одеській області
e-finance.com.ua