• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • НБУ зобов'язав небанківські фінансові компанії вказувати реальну вартість кредитів
  2021-02-16 15:15:51

  Небанківські фінустанови повинні будуть вказувати реальну річну процентну ставку та загальну вартість споживчих кредитів.

  Національний банк зобов'язав небанківські фінкомпанії вказувати у рекламі та на сайтах реальну вартість споживчих кредитів. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

  Відповідні правила затверджені постановою НБУ №16 від 11 лютого.

  Що передбачає постанова
  Тепер небанківські фінустанови повинні будуть вказувати реальну річну процентну ставку та загальну вартість споживчого кредиту (з урахуванням усіх супутніх витрат).

  "Ці показники повинні містити всі витрати споживача, які пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту", – зазначається у повідомленні.

  Аналогічні правила вже працюють для банків.

  Нові вимоги регулятора дозволять споживачам ще до підписання кредитного договору отримати повну, точну та достовірну інформацію про реальну річну процентну ставку та загальну вартість кредиту у будь-якого кредитодавця – і банку і небанківської фінустанови.

  Споживачі зможуть порівнювати пропозиції банків та небанківських фінустанов та ухвалювати обґрунтовані рішення про користування споживчим кредитом.

  Небанківські фінустанови та банки керуватимуться єдиними підходами до розрахунку цих показників, а також відображення їх в рекламі, на офіційних сайтах кредитодавців, в місцях надання послуг споживачам та в паспорті споживчого кредиту.

  Також споживачі зможуть отримувати детальну інформацію про вартість споживчого кредиту в розрізі дат та сум платежів в стандартизованій формі графіку платежів. Таким буде обов’язковий додаток до паспорту споживчого кредиту та кредитного договору.

  До 13 травня 2021 року небанківські фінустанови мають упорядкувати свою діяльність згідно з вимогами цієї постанови.

  Коли почали діяти такі вимоги до банків
  З 1 вересня 2020 року запрацювали нові вимоги щодо розкриття банками інформації про їх послуги в рекламі та на сайтах. З цього дня банки зобов'язані більш детально повідомляти про реальну вартість кредитів.

  На сайтах та в рекламі банківських фінустанов має міститися достовірна, правдива, актуальна та достатня за обсягом інформація не лише про кредити, а й про депозити, їх умови та ризики. Ця інформація не повинна вводити клієнтів в оману.

  Це дозволяє споживачам чітко розуміти умови отримання банківських послуг та ухвалювати зважені фінансові рішення.

  ЛIГАБiзнесIнформ

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.