• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Електронні гроші. У 2020 році українці збільшили обсяг операцій: інфографіка
  2021-02-25 14:45:59

  У минулому році збільшилися обсяг операцій з електронними грошима та кількість електронних гаманців.

  Обсяг операцій з електронними грошима у 2020 році збільшився на 2,59 млрд грн (на 15%) до 19,304 млрд грн. Про це повідомив Національний банк.

  "Українцям дедалі більше подобається такий вид коштів. Попит на них зростав упродовж всього року", – йдеться у повідомленні.

  Кількість електронних гаманців за минулий рік збільшилася на 5 млн (на 7%) – до 79 млн.

  У той же час обсяг випущених у 2020 році електронних грошей зменшився втричі у порівнянні з 2019 роком – до 60 млн грн.

  "Є певне зменшення обсягу випущених електронних грошей, однак річ у тім, що у другому півріччі 2020 року ринок залишили кілька великих учасників", – пояснили в Нацбанку.

  Інфографіка: Національний банк

  Що таке електронні гроші
  Електронні гроші – це одиниці вартості, які зберігаються на електронних пристроях та можуть прийматися як засіб платежу, проте на них не поширюються гарантії за вкладами.

  Зберігаються електронні гроші в електронних гаманцях (це смарт-картка або інший електронний носій із вбудованим чипом, що дозволяє зберігати електронні гроші і здійснювати роздрібні платежі).

  Випускати електронні гроші можуть лише банки. Банк, який випускає електронні гроші, бере на себе зобов'язання з їх погашення в обмін на готівкові або безготівкові кошти.

  У той же час послугу електронного гаманця надають розробники відповідного програмного забезпечення.

  У чому відмінність при розрахунках
  Основними відмінностями розрахунків електронними грошима від безготівкових розрахунків за допомогою банківських карток раніше були неперсоніфікованість та конфіденційність.

  Банківська картка завжди випускається з прив'язкою до рахунку, відкритого на конкретну особу, про яку банку відомі основні дані.

  Під час розрахунків банківською платіжною карткою відбувається списання коштів саме з рахунку клієнта, тому відомо, який клієнт, за що і де розраховувався.

  Однак за умов розрахунках електронними грошима списання коштів здійснювалося з електронного гаманця, який має номер і не містить інформації про його власника, тобто ідентифікувався гаманець, а не його власник. Це робило такі операції неперсоніфікованими.

  У той же час у лютому 2021 року в Нацбанку повідомили, що у минулому році вдалося зробити використання електронних грошей прозорішим.

  "Тепер кожен користувач буде ідентифікований та верифікований банком так само, як і під час звичайного відкриття рахунку. А перекази з використанням електронних грошей супроводжуватимуться інформацією про платника та отримувача", – підкреслюють в НБУ.

  Відповідні заходи здійснено в рамках гармонізації регулювання цієї сфери із законодавством ЄС у сфері фінмоніторингу.

  ЛIГАБiзнесIнформ

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.