• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • В який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих працівників?
    2014-03-17 17:22:32

    В який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих працівників?

     Відповідно до п.1.1 розділу I Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мін доходів України від 09.09.2013 року № 454 (далі – Порядок № 454), страхувальниками є платники єдиного внеску, зазначені в пунктах 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – закон про ЄСВ).

     Згідно з п. 4 частини першої ст.4 цього Закону платниками єдиного внеску є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

     Страхувальники, зазначені, зокрема, у п. 4 частини першої ст.4 Закону про ЄСВ, - фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до Порядку № 454 (п. з.2 розділу III цього Порядку).

     Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається (п.3.3 розділу III Порядку № 454).

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Один із засновників підприємства при виході з числа засновників відмовився від отримання своєї частки корпоративних прав. Чи включається до складу доходу підприємства сума вартості таких корпоративних прав?

     Вартість безоплатно отриманої частки корпоративних прав включається до складу доходів отримувача.

      Вклад (внесок) засновника до статутного фонду підприємства слід розглядати як придбання ним за власні кошти або за рахунок майна власності на частку корпоративних прав у статутному фонді такого підприємства. Якщо засновник при виході з числа засновників підприємства відмовляється від належної йому частки корпоративних прав без відповідної компенсації, то з метою оподаткування для підприємства – отримувача така операція розглядається як безоплатне отримання таких прав.

     Для цілей податкового обліку матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки )паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь – яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення, вважаються товарами (пп..14.1.244 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

     Підпунктом 135.5.4 п.135.5 ст.135 цього Кодексу встановлено, що вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, включається до складу доходів.

     Отже, при обчисленні об’єкта оподаткування вартість частки корпоративних прав, безоплатно переданих платнику податку одним із засновників при його виході з числа засновників підприємства, включається до складу інших доходів отримувача таких прав. Датою визнання таких доходів є звітний період, в якому відбувається перехід права власності (п.137.1 ст.137 Податкового кодексу).

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Підприємство отримало дивіденди від нерезидента. Чи враховується сума отриманих дивідендів у складі доходів при обчисленні об’єкта оподаткування?
     Це залежить від джерела виплати дивідендів.

    Якщо дивіденди отримує резидент із джерелом їх виплати від нерезидента, то сума таких дивідендів включається до складу доходів платника податку – резидента. Крім того, при визначенні об’єкта оподаткування до складу доходів включаються суми дивідендів, отримані постійним представництвом нерезидентів, незалежно від джерела їх виплати. Такі доходи враховуються у складі інших доходів у тому звітному (податковому ) періоді, на який припадає отримання таких дивідендів.

     Не є об’єктом оподаткування сума отриманих дивідендів від юридичних осіб, які перебувають під контролем платника податку, тобто є пов’язаними особами, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють. При цьому такий вплив враховується незалежно від того, чи здійснюється він особою безпосередньо та самостійно або спільно з пов’язаними особами, які визнаються такими відповідно до пп..14.1.159 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу і не є нерезидентами, що мають офшорний статус (абзац другий пп..153.3.6 п. 153,3 ст.153 цього Кодексу).

     Таким чином, до складу доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування включаються суми дивідендів отримані платником податку – резидентом із джерелом їх виплат від нерезидента, а також суми дивідендів, отримані постійним представництвом нерезидентів, незалежно від джерела їх виплати.

     Не включаються до складу доходів суми дивідендів, отримані від нерезидентів, що є юридичними особами, які перебувають під контролем платника податку – отримувача відповідно до пп..141.1.159 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу, і не є нерезидентами, що мають офшорний статус.

     ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Затверджені нові форми податкової звітності

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що затверджені нові форми податкової звітності, а саме:
    • форма Податкової декларації з податку на прибуток банку, наказ Міндоходів від 06.02.2014 № 121;
    • форма і порядок складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, наказ Міндоходів від 27.01.2014 №85.
    Зазначені форми розміщені на офіційному порталі Міністерства доходів і зборів у м. Києві – www.minrd.gov.ua.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Декларація про майновий стан і доходи – випадки, в яких її подавати не потрібно

    ДПІ у Солом’нському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що обов’язок платника щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував певний перелік доходів.

    Відповідно до підпункту 179.2 статті 179 Податкового кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
    від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
    виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;
    від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок;
    у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок;
    зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 Податкового кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами;
    зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (137 тисяч 640 гривень).

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.