У Києві в Сирецькому парку почали вирубувати дерева. Столітні велетні знищили нібито як сухостої. Та люди кажуть - сосни були нормальні. Просто на їхньому місці мають намір спорудити канатну дорогу для дітей.
Сирецький гай у Києві - природоохоронна територія державного значення. Його майже 180 гектарів. Тут ростуть і хвойні, і листяні дерева, яким сотні років. Наприклад, 200-річна груша.
Ігор Мельник, історик:
- Цей парк - пам'ятка садово-паркового мистецтва Сирецький гай, він має найвищий ступінь природоохоронного захисту, підпадає під державну охорону. Тут можна проводити тільки наукові роботи, він виконує рекреаційну функцію, навіть якщо б тут були прогулянки на конях - заборонено, тут не можна змінювати флору і фауну.
Місцеві мешканці гуляють тут чи не щодня, тож знають чи не кожне дерево. Нещодавно люди почали помічати, що хтось узявся вирубувати гай.
Людмила, мешканка м. Києва:
- Ми були здивовані, що отакенні величезні сосни, які живі і красиві, вони почали падати, стежками почали їздити машини, які почали розбивати дорогу.
- Ось спиляно, біля вас спиляно, на галявині 30 метрів - до десяти сосен спиляно.
Одразу й не втямили, що до чого. Аж допоки на галявині не побачили незнайомців, які почали завозити будматеріали. Робітники пояснили: мають намір облаштувати частину парку.
- Замовник у нас єсть - департамент економіки та інвестицій - подільська адміністрація. Будуть ставиться лавочки, будуть ставиться беседки, будуть ставиться біотуалети, мусорники та інше, буде робиться спортивно-розважальний комплекс для дітей. 650 дерев у нас на балансі, ми не маємо права спилювати.
Розповідаючи про чистий гай, сам чоловік про чистоту не надто дбає.
- Ви знаєте, ви кажете, що ви тут представляєте, от ходите з сигаретой вальяжно. А ви до речі в природоохоронній зоні викинули, от бачите, яка ваша культура? І ви хочете навести тут лад і зробити рекреаційну зону, поки у вас немає культури внутрішньої, що говорити...
- Що ви мені розказуєте за бичок? Наша фірма тут найме людей і все убереться!
Місцеві кажуть: вони не хочуть ані канатної дороги, ані лавок зі смітниками. Їхнє бажання: зберегти Сирецький гай у тому вигляді, в якому він стояв сотні років. Поки люди обурюються - альпіністи готують дерева до майбутнього прокладання.
- Даже специально лечили деревья, дерево высверливается, засовывается ампула, отдается на экспертизу, у дерева даже может быть рак, его лечат.
- А спилювали дерева?
- Нет, ни одного дерева, мы не имеем права.
На місце вирубування приїжджає директор фірми, яка й має облаштовувати ділянку гаю. Каже - всі дозвільні документи є.
Андрій Кашин, директор фірми-підрядниці:
- Площа приблизна - до двох гектрар, але ділянка нам у власність нам не передається, вона залишається у власності громади міста Києва Спиляні дерева, це проводили комунальні підприємства Подільського району, у них був акт на знесення сухостійних і аварійних дерев. Я до того, як спилювались ці дерева, відношення не маю.
Люди ж на дозволи фірмачів не зважають і вже звернулися до прокуратури та адміністрації Президента з проханням розібратися. Твердять: не хочуть ходити вирубаним парком, та ще й за гроші, адже вхід на актракціони коштуватиме від п'ятдесяти до ста шістдесяти гривень.
- А ти хочеш, щоб ці дерева спиляли?
- Нет!
- А чому?
- Бо делева вилобляють кисень!
У прокуратурі міста Києва журналістів повідомили: звернення людей отримали і найближчими днями провадитимуть перевірку.
e-finance.com.ua