Економісти та експерти з питань економічної частини Угоди про Асоціацію з ЄС під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі представили «Конструктор Асоціації». «Сьогодні, коли важливим є виконання Угоди, ми розробили спеціальний «Кубик Рубіка для Асоціації», після «розгадки» якого читач зрозуміє, що саме, хто саме, і в які терміни має зробити влада, для успішної реалізації економічної частини Угоди в Україні», – розповів Сергій Сидоренко, керівник Європейської правди.
«Конструктор Асоціації» – це пояснення з допомогою інфографіки в розрізі 5-ти ключових сфер, що необхідно зробити, і хто має зробити для того, щоб український бізнес вийшов на європейський ринок з європейськими стандартами. Ці сфери включають в себе безпеку харчових продуктів; митне законодавство; технічне регулювання та стандартизацію продукції; справжню і відкриту конкуренція (антимонопольне законодавство); реформу державних закупівель. «Відтермінування реалізації економічної частини угоди про Асоціацію на початок 2016 року може скласти хибне враження, що ми можемо почекати з реформами. Однак, слід зазначити, що існують зовнішні політичні чинники, які можуть призвести до того, що ми в будь-який час увійдемо в зону вільної торгівлі в плановому обсязі, але виконувати нам її не буде як, бо реформи були пригальмовані», – пояснив термінові причини необхідності проведення реформ пан Сидоренко.
Тарас Качка, віце-президент Американської торгівельної палати в Україні, та співавтор Угоди про Асоціацію, повідомив, що вже є успіхи в проведенні реформ у сферах харчових продуктів та технічного регулювання. Прийняті закони «Про безпеку харчових продуктів», «Про ідентифікацію тварин» та «Про стандартизацію», допоможуть вітчизняній продукції відповідати стандартам безпечності харчових продуктів та сертифікації промислових товарів ЄС. «Це перші важливі кроки, які допоможуть бізнесу вийти на ринок ЄС», – заявив Тарас.
В свою чергу Любов Акуленко, керівник Європейської програми “Центр UA” зазначила, що досі не прийняті правила накладання штрафів за порушення правил конкуренції, а у митній сфері досі не вирішені проблеми з швидким проходженням товарів. А правила та процедури державних закупівель залишаються надто забюрократизованими. «Нашим підприємствам сьогодні вкрай важливо використати переваги безмитної торгівлі та прокласти собі шлях на європейські ринки харчових та промислових продуктів», – наголосила пані Акуленко.
e-finance.com.ua