Громадські активісти констатують, що навіть після прийняття законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації», українська влада не стала більш відкритою ні на державному, ні на місцевому рівнях. «За півроку існування ресурсу «Доступ до правди» ми отримали більше 2000 запитів від громадян, і тільки на половину з них чиновники відповіли. Хоча за порушення закону «Про доступ до публічної інформації» державні службовці можуть притягнутися до відповідальності, у тому числі кримінальної», – констатувала під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі представниця онлайн-ресурсу «Доступ до правди» Аліса Рубан.
Українці досить активно користуються ресурсом для отримання інформації. Рейтинг запитів до чиновників та державних установ виглядає наступним чином: Київська міська державна адміністрація, Міністерство внутрішніх справ України, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Львівська обласна державна адміністрація, Міністерство оборони України. «Але запити абсолютно різні у різних регіонах. Якщо у Дніпропетровської ОДА більше питають про перевізників, маршрути та тендери, то у Львівської ОДА запитують про благоустрій, літні майданчики, вивіски та інше», – додала Аліса Рубан.
Відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації», кожен українець може відвідати засідання Верховної Ради чи місцевих рад. Але за словами журналіста Сергія Андрушка «за півроку порядку в цьому немає». «Депутатів охоплює жах, коли вони думають, що громадяни можуть вільно відвідувати засідання. Закон не працює. Оскільки порядок доступу до відкритих засідань має бути визначений розпорядженням Голови Верховної Ради України, а цього до сих пір не зроблено. Ми звернулись до спікера парламенту Олександра Турчинова забезпечити прийняття відповідного розпорядження», – зазначив Сергій Андрушко.
e-finance.com.ua