• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Країна бідних підприємців
  Опубликовано: 2014-10-01 14:37:40

  Кожен 15 українець залишається без підтримки держави. Образ забезпеченого та самодостатнього приватного підприємця не відповідає українським реаліям.

  Соціальна незахищеність підприємців
  За даними Урядового Порталу в Україні зареєстровано більше трьох мільйонів приватних підприємців. Кожен із цих трьох мільйонів – це уособлення  конкретної бізнес-ідеї, плану дій, пошуку коштів, вирішення поставлених перед собою задач, тощо. Саме ці люди одні із найбільш соціально та економічно активних в нашій країні. За відсутності будь-якої підтримки збоку держави, наші підприємці звикли боротися із труднощами самостійно. Але, як говориться в народі: ”хто тягне, того і поганяють”. Всі попередники влади забезпечили українських підприємців лише додатковими виплатами та обов’язковими соціальними внесками. Що характерно, ці виплати не залежать від рівню доходів підприємців. Якщо справа збиткова, то виплата обов’язкових соціальних внесків не сприяє покращенню ситуації, повідомляє видання Голос Народу.

  Дивлячись  на ситуацію зі сторони пересічного громадянина, то здається все правильно. При отриманні офіційного доходу  необхідно поділитися з державою. А держава, в свою чергу, забезпечує своїх громадян певними соціальними гарантіями. Приватні підприємці, як і безробітні верстви населення, можуть розраховувати лише на мінімальну пенсію. При умові оплати соціальних внесків у більших розмірах – майбутня пенсія зростає відповідно. Але обов’язкова виплата для збиткових справ – це відверте здирництво.

  Також в Україні досі не вирішене питання виплати обов’язкових внесків при тимчасовій втраті працездатності підприємця. Навіть в таких умовах вони зобов’язані платити внески.

  За рекомендацією експертів вирішити ці проблеми можна багатьма варіантами:
  - Для підприємців 3 категорії виплата соціальних внесків тільки після здачі декларації, в якій є прибуток. Якщо прибутку немає, то підприємець повністю, або хоча б частково звільняється від оплати соціальних внесків.
  - Створити податкові канікули для новачків у підприємництві. Людина ще не встигає освоїтись у бізнесі, а їй уже потрібно сплачувати податки та обов’язкові платежі.
  - Виплата соціальних платежів у розстрочку або відтермінування платежів для підприємців без прибутку.
  - Звільнення від оплати соціальних внесків у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

  Політична незахищеність підприємців
  У Верховній Раді немає жодної політичної сили, яка б захищала інтереси малого бізнесу, на відміну від великого бізнесу. Позачергові парламентські вибори 2014 року теж не принесуть малому підприємництву нічого доброго.  Всі виборчі програми політичних сил спрямовані на вирішення конфлікту на сході України. На фоні цих подій нічого конструктивного в соціальній та економічній сферах українців не чекає.

  Президент України Петро Порошенко обіцяє до 2020 року підняти Україну до ТОП-20 країн по інвестиційній привабливості. Але це знову ж таки - це інвестиції для великого бізнесу.

  Поки в Україні інтереси малого підприємництва не будуть представлені у Парламенті на рівні конкретної політичної сили, до тих пір три мільйони українських підприємців будуть однією із найнезахищеніших верств населення.

  Загальне збідніння українського народу
  В умовах важкої економічної та політичної ситуації в Україні купівельна спроможність пересічних громадян упала в рази. Це безумовно важкий удар по малому бізнесу, який орієнтований в основному на торгівлю та надання послуг. «Вижити» в таких умовах вкрай важко. Мова йде вже не про зменшення прибутків, а про взяття підприємцями кредитів у банках на сплату податків та обов’язкових соціальних внесків.

  Держава, у такі важкі часи, звісно не може допомагати вирішенню проблем підприємництва, але вона хоча б не повинна виступати додатковим механізмом його «придушення».  Справедливі Закони – це все, що необхідно українському самозайнятому населенню.

  Инф. golos.biz.ua

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.