Державне агентство з питань електронного урядування України представило план роботи на 2015 рік. Основне завдання новоствореної структури – реалізувати державну політику у сфері електронного урядування, інформатизації, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів. «Впровадження е-урядування підвищить ефективність роботи Уряду, зробить послуги, які державні органи надають українцям, прозорими і доступними. Порядок денний Агентства розроблений згідно Стратегії реформ-2020 та в рамках стратегії соціально-економічного розвитку Європейського Союзу на період до 2020 року», – зазначив Голова Державного Агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко під час прес-брифінгу, який пройшов у рамках Медіа-центру реформ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Ключовими показниками ефективності роботи новоствореного агентства на 2015 рік визначені:
Впровадження в пілотну експлуатацію систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, підключення до неї 10 пріоритетних інформаційних урядових ресурсів.
Надання 10 пріоритетних послуг в електронній формі (з переліку 20 базових послуг Європейського Союзу).
Впровадження веб-порталу відкритих даних; представлення інформації з 5 пріоритетних інформаційних ресурсів органів влади у вигляді структурованих наборів даних для автоматичного оброблення.
Впровадження в пілотну експлуатацію веб-порталу електронної демократії та створення інноваційного центру розвитку е-урядування в Україні.
Розроблення Концепції та запровадження Державної цільової програми розвитку електронного урядування «Електронна Україна 2020»; у всіх областях затвердження програми інформатизації.
За результатами дослідження, яке провела соціологічна служба Центра Разумкова, більше 60% відсотків українців відвідують урядові сайти, половина з них цікавиться режимом роботи та необхідними документами для отримання адміністративних послуг, інша половина — отриманням консультацій. «24% громадян України хочуть мати можливість впливати через Інтернет-петиції на обов’язковість розгляду того чи іншого питання відповідними органами влади та вносити свої пропозиції до проектів рішень. 19% висловили готовність брати участь у консультаціях, які організовують органи влади на веб-сторінках з питань місцевої регіональної та державної політики», – додав експерт робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування при Віце-Прем’єр-Міністрові України Володимиру Гройсманові Роман Кобець.
Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 12 по 18 вересня 2014 року в усіх регіонах України крім Автономної Республіки Крим. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%. Опитування проведене за підтримки SIDA — шведської агенції міжнародного розвитку.
e-finance.com.ua