23 жовтня 2014 року у Києві почалося дводенне ІV засідання Українсько-литовської та Литовсько-української ділових рад, участь у якому беруть відомі українські та литовські бізнесмени, голови профільних асоціацій, а також голова представництва Європейської Комісії в Україні Ян Томбінський, Посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас, виконувач обов’язків міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій П'ятницький, представник Європейського економічного і соціального комітету, Заступник генерального директора Конфедерації промисловців Литви Гінтарас Моркіс, заступник Міністра інфраструктури України Оксана Рейтер, заступник генерального директора АТ «Литовські залізниці» Стасіс Гудваліс, генеральний директор Асоціації торгово-промислових і ремісничих палат Литви Рімантас Шидлаускас, очільники Українського союзу промисловців та підприємців, Торгово-промислової палати та ін..
Метою засідання Українсько-литовської та Литовсько-української ділових рад є налагодження прямих кооперативних зв'язків, обмін досвідом, залучення інвестицій, обговорення перспектив формування ефективної системи державної підтримки і стимулювання машинобудування, альтернативної енергетики, будівництва, а також презентація України як держави зі значним діловим потенціалом.
Початок активного процесу зближення України з Європою, нагальність переорієнтації наших підприємств на нові ринки, переходу на європейські стандарти продукції, необхідність адаптації до умов вільної торгівлі спонукає наших бізнесменів шукати тіснішого контакту зі своїми європейськими колегами, особливо з тих країн, що пройшли схожий шлях економічно-політичного розвитку. Саме литовці, які демонструють готовність ділитися досвідом і започатковувати нові ділові проекти в Україні, опинилися попереду цієї хвилі підтримки європейського шляху розвитку нашої держави. Україна приваблює литовських бізнесменів своїм транзитним потенціалом, природними ресурсами, потужним науковим сектором, розвиненістю і перспективністю агропромислового комплексу, промисловості, наявністю енергетичних потужностей. За 8 місяців 2014 зовнішньоторговельний обіг з Литвою склав $ 857 500 000, тобто за рік виріс на 12%. Експорт українських товарів до Литви збільшився на 20,7%, литовський імпорт виріс - на 9,2%. В цілому, за результатами 2013 р. Литва зайняла 23 місце серед інших країн за обсягом товарообігу з Україною, а Україна входить в десятку найбільших експортерів Литовської Республіки. Утім, це лише мала частка реального потенціалу двосторонніх відносин двох країн. Саме задля його розвитку учасники засідання скріпили підписами шість міжнародних договорів про співпрацю між підприємствами і організація України і Литви.
Організатором засідання є Український союз промисловців і підприємців, за сприяння ТПП України, Київської ТПП, Конфедерації промисловців Литви, Асоціації торгово-промислових і ремісничих палат Литви та Вільнюської торгово-промислової і ремісничої палати. Українсько-литовська і Литовсько-українська ділові ради створені у 2013 році з метою реалізації міждержавних домовленостей між Україною та Литовською Республікою у сфері розвитку торгово-економічного співробітництва.