«Правило «золотої години», протягом якої стабілізований поранений має бути доправленим до госпіталю та оглянутим лікарем для надання невідкладної медицини – одне із ключових НАТівських правил тактичної медицини. За таких умов 90 % важкопоранених військових мають шанс вижити. Сьогодні в Україні через відсутність броньованих машин для медиків, евакуаційних автомобілів та вертольотів важко забезпечити пораненим допомогу такого рівня». – повідомила на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Уляна Супрун, директор з гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців (СКУ).
Гуманітарна ініціатива СКУ «Захист патріотів», об’єднання діаспор України, проводить інструктажі з тактичної медицини у форматі курсів бійця-рятувальника зразка НАТО. З травня курс пройшли вже 11 200 українських військових та бійців добровольчих батальйонів, було роздано 8300 аптечок, укомплектованих за НАТівськими стандартами. Змістовна частина інструктажу покликана пояснити істотні відмінності між тактичною та цивільною медициною. Бойові умови диктують алгоритми дій, які необхідно застосовувати, щоб врятувати життя. Тактична медицина розроблена та розрахована на надання медичної допомоги постраждалим у зонах активного конфлікту та їх евакуацію у безпечну зону.
«Наші бійці не в повному обсязі розуміють, як допомогти, коли боєць зазнав травм. Більшість важкопоранених військових помирають, оскільки їм не було надано якісну та своєчасну медичну допомогу. Після порятунку своїх побратимів, навіть дуже сміливі та хоробрі воїни не в змозі надати першу медичну допомогу. Саме цю проблему ми хочемо вирішити – навчити військових допомагати пораненим», – зазначив Юрій Опанасенко, інструктор програми «Захист патріотів».
На брифінгу активісти анонсували міжнародну конференцію «Розвиток, стандартизація та впровадження тактичної медицини в Україні», яка відбудеться 19-21 січня 2015 року в Українському домі. Конференцію заплановано у форматі панельних лекцій та практичних тренінгів з українськими та міжнародними експертами. В конференції візьмуть участь медики силових структур України, добровольчих батальйонів, волонтерських організацій, представники військових вищих навчальних закладів, військові аташе, фахівці з тактичної медицини у США та представники країн-членів НАТО. Організатори планують дати об’єктивну оцінку сучасному стану тактичної медицини в Україні, ознайомити учасників конференції із світовим досвідом та сучасними тенденціями в галузі тактичної медицини, розглянути механізми імплементації світового досвіду тактичної медицини в Україні. В рамках конференції також відбудеться виставка українських та іноземних товарів з тактичної медицини.
e-finance.com.ua