Новостворена Школа громадських та політичних студій CAPS навчатиме майбутніх лідерів України, надавши їм освіту західного типу, якої більшості з них бракує. Школа базується на досвіді Грузії та інших посткомуністичних країн та має за мету підтримати успішне перетворення української політики та державного управління. Про це розповіли колишня Міністр освіти і науки Грузії Хатія Деканоїдзе та викладач адміністративного права у КНУ імені Тараса Шевченка кандидат юридичних наук Георгій Зубко на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Школа CAPS готуватиме нове покоління політичних лідерів та державних службовців України, які зможуть побудувати нову державну систему. Політична трансформація України в сучасну державу вимагатиме, щоб українські лідери засвоїли уроки успіхів та невдач у втіленні реформ у всьому світі. Але без освіти західного зразка та спілкування зі світовими експертами українці не отримають необхідних знань і досвіду, щоб втілити ці задуми в життя. Школа CAPS запросить до України лекторів з багатим академічним та практичним досвідом. Це дозволить передати ці знання високомотивованим дорослим студентам, які хочуть здійснити великі зміни.
«Протягом останніх 20 років слово «політик» було в Україні лайливим» – пан додав Зубко. Новий освітній підхід в CAPS має на меті надати українцям інструменти для реформування системи та вселити більшу віру в політичний процес. «Для нас надзвичайно важливо, щоб наші студенти були відкритими, тому що наші лектори дадуть їм знання» – продовжив він. Ці студенти зможуть стати каталізатором нового соціального та політичного руху в Україні.
«Мені було лише 24 роки, коли я почала працювати на державній службі в Грузії, і нас часто критикували за те, що ми надто молоді і недосвідчені» – розповіла пані Деканоїдзе. «Проте ми були рішучими і мали серйозні наміри змінити країну». Хатія Деканоїдзе сподівається, що Україна зможе вчитися на прикладі грузинського успіху у втіленні реформ, а Школа CAPS відіграватиме важливу роль у цьому процесі. Незважаючи на те, що Україна не зможе «скопіювати і вставити» реформи, які провела Грузія, загальний досвід, безперечно, є корисним. Екс-міністр наголосила на тому, що деякі реформи можуть бути болючими та потребуватимуть жертв і віри у майбутнє. «Так, це було болісно, але це було на користь країни і люди вірили, що це на краще» – сказала Деканоїдзе. «Перший крок – це вірити в те, що це на краще».
Пані Деканоїдзе говорить, що міністр освіти і науки України Сергій Квіт рішуче налаштований викорінити корупцію та неефективність у системі освіти. «Він усвідомлює, що, не подолавши корупцію в освіті, неможливо буде просуватися далі» – зазначила пані Дачія. Рішучі наміри української влади, система освіти, що готуватиме вмотивованих українців, та народна воля можуть здійснити справжні зміни в країні – зазначили спікери. Готуючи українських політиків та державних службовців сьогоднішнього дня та майбутнього, Школа CAPS сподівається створити атмосферу творчості, інновацій та змінити країну на краще – резюмували експерти.