Про це під час конференції із засобами масової інформації повідомив виконуючий обов’язки начальника ДПІ у Голосіївському районі Олег Добровольський.
«Як ми знаємо, військовий збір із доходів фізичних осіб у нашій державі було введено з 3 серпня 2014 року для фінансової підтримки Збройних Сил України, – зауважив на початку зустрічі очільник відомства.
«Нині українська армія потребує матеріальної і моральної підтримки, як ніколи раніше. Впевнений, сьогодні кожен громадянин усвідомлює, що безпека цілої країни залежить від кожного з нас. Сплачуючи військовий збір – ми робимо внесок у захист нашого майбутнього», – наголосив Олег Ігорович та повідомив, що із впровадженням цього податку на забезпечення української армії від платників Голосіївського району надійшло понад 40 мільйонів гривень.
Під час конференції Олег Добровольський також відповів на запитання працівників ЗМІ, зокрема журналістів Інтернет-видання «Інтерактивна бухгалтерія» та газети «Справжня бухгалтерська газета».
Пропонуємо Вашій увазі кілька з них:
Ж.: «Як працює механізм справляння «військового збору»?
О. Добровольський: «Законодавець встановив, що цей податок утримується у розмірі 1,5 % при виплаті заробітної плати, заохочувальних та компенсаційних виплат або інших витрат і нагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку із трудовими відносинами і за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.
Також варто відзначити, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату до бюджету військового збору з доходу у вигляді заробітної плати, є роботодавець. Працівникам не потрібно додатково складати податкові декларації чи щось подібне».
Ж.: «Чи сплачують військовий збір такі категорії громадян як пенсіонери або іноземці, працюючі в Україні?»
О. Добровольський: «Законодавством України передбачено, що іноземці, які отримують доходи, джерелом походження яких є Україна, також сплачують військовий збір. Щодо пенсіонерів або інвалідів: якщо вони офіційно працюють у якій-небудь організації, то при нарахуванні їм заробітної плати у будь-якому разі буде утримано 1,5% військового збору».
Ж.: «Чи повинні сплачувати військовий збір мобілізовані працівники?»
О. Добровольський: «Відповідно до чинного законодавства за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи та середній заробіток. Тобто мобілізованим працівникам нараховується заробітна плата, а це означає, що вона є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах».
Ж.: «Яка відповідальність чекає на податкового агента за недоутримання та недоплату військового збору?»
О. Добровольський: «У разі порушення порядку нарахування та строків сплати військового збору на винуватців чекає таке саме покарання, як і у випадку неутримання та несплати податку на доходи. Тобто згідно зі ст. 127 ПКУ, яка визначає покарання за «порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати». Так, податковому агенту за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору доведеться сплатити штраф у розмірі 25% суми такого збору, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. За ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, податкового агента покарають штрафом у розмірі 50% такої суми. А якщо таке порушення відбудеться втретє та більше протягом 1095 днів, штраф буде ще суворішим – у розмірі 75% відповідної суми. Крім того, за затримку у сплаті військового збору, як і у випадку з податком на доходи, податковому агенту доведеться сплатити пеню згідно зі ст. 129 ПКУ».
ДПІ у Голосіївському районі
ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua