Українська влада розглядає вимушених переселенців з Криму і Донбасу як навантаження на соціальні витрати. Проте вони можуть стати потужним двигуном для розвитку необхідних галузей і створення робочих місць в інших регіонах України. Про це заявили співголови ініціативи “Всеукраїнська організація у справах вимушених переселенців” Олександр Меланченко та Оксана Єрмілова під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. “Цілий ряд успішних світових держав, такі як США, Канада і Австралія були побудовані саме переселенцями. Україна теж має використати цей шанс. Перша хвиля вимушених переселенців з Донбасу – це люди, які хочуть діяти і хочуть жити в Україні і розвивати нашу країну”, – сказав пан Меланченко.
Активісти вже створили більше 180 робочих місць у Запорізькій і 200 місць в Івано-Франківській областях. “Переселенці зі східної України не претендують на робочі місця жителів інших регіонів. Ми хочемо самі створювати нові робочі місця і разом робити нашу країну багатою “ – заявила Оксана Єрмілова.
Найбільш перспективними напрямками для залучення вимушених переселенців активісти назвали сільське господарство, енергетичний сектор і дрібнотоварне виробництво. Також фахівці, які покинули Донбас, можуть стати альтернативною робочою силою для міжнародних компаній, які покидають Росію через європейські та американські санкції. За словами Олександра Меланченка, компанії Procter & Gamble і Danon вже роздумують про вихід з Росії.
Головною проблемою на шляху до успішної реінтеграції переселенців активісти називають недостатню комунікацію між волонтерами та державними органами. “Досі не було створено спеціального держоргану, який би займався проблемою переселенців. Це сильно гальмує наші ініціативи. Ми впевнені, що в переглянутому бюджеті на 2015 рік варто приділити особливу увагу справам переселенців. Ми вже готові представити проекти, які зможуть забезпечити не тільки зростання зайнятості, а й економічний розвиток усієї країни”, – завершила Оксана Єрмілова.
e-finance.com.ua