• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Україна оновлює пріоритети на шляху до ЄС – експерти
    2015-03-19 14:23:33

    Українські та європейські парламентарі й експерти презентували звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за шість місяців. А також обговорили ухвалену 16 березня нову редакцію Порядку денного асоціації Україна – ЄС. «Це є практичний інструмент для моніторингу та оцінки прогресу України в імплементації угоди та здійсненні реформ та критеріїв їхньої спільної оцінки», – зазначив Остап Семерак, народний депутат України та співголова української частини Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС під час круглого столу, що відбувся в Українському кризовому медіа-центрі.

    У документі визначені такі пріоритети як конституційна реформа, зміна виборчого законодавства, реформа судової системи, забезпечення боротьби з корупцією, реформа державного управління, енергетики, дерегуляція економіки та виведення її з тіні, зміни у законодавстві щодо державних закупівель та зміна системи оподаткування й зовнішнього аудиту публічних фінансів.

    За словами Андрія Пленковіча, депутата Європейського парламенту та  співголови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, європарламентарі відслідковують просування запровадження реформ в України і отримують сигнали, що наша країна обрала європейський курс розвитку, що,безперечно, підтримує європейська спільнота. З її боку є солідарність з Україною у нинішній ситуації, а також повне усвідомлення агресії з боку Росії, тому країни Європи докладуть зусиль для досягнення миру в Україні. «Децентралізація та конституційна реформа – це основа, на якій базуються усі інші реформи. Це складний процес, що потребує міжнародної підтримки, і європейські парламентарі готові спільно працювати з українськими колегами для успішного майбутнього України», – зазнаив Андрія Пленковіч.

    Микола Кузьо, перший заступник директора Урядового офісу з питань європейської інтеграції, наголосив, що схвалений порядок денний демонструє прогрес України у сфері імплементації Угоди про асоціацію. «Заплановані завдання були виконані, відповідно, була потреба оновити документ, поставити нові пріоритети та завдання, тому це свідчить про прогрес», – підкреслив він.

    Під час дискусії Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій зазначив, що певні зобов’язання Україна почала виконувати. Йдеться насамперед про реформу судочинства, виборчого законодавства, конституційну реформу. Проте, в демократичному суспільстві має бути узгодження економічної складової, зважаючи на те, що за нинішніх обставин Україна не зможе виділяти достатньо коштів на це, тож має ефективно координувати та використовувати іноземні інвестування. А також радить зосередитись на концептуальній роботі уряду. «Проблема в тому, щоб ми готували адекватні документи, в усьому має бути системний аспект. Крім цього, уряд має бути більш відкритим та залучати до роботи експертів, зокрема, фахових економістів», – порадив Ігор Бураковский.

    Щодо впровадження реформ, Володимир Фесенко, голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента», відзначив певну затримку з їхньою реалізацією, зокрема, в частині  конституційної реформи та реформуванні виборчого законодавства. «Для демократичного реформування слід провести громадське та експертне слухання як всередині країни, так і за кордоном. Це потребує часу, тож маємо до кінця цієї сесії ухвалити потрібні конституційні зміни», – зазначив Володимир Фесенко. Крім того, експерт запропонував активізувати співпрацю парламентарів та урядовців щодо цих питаннях.

    Під час дискусії директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Дмитро Шульга підкреслив важливість громадської думки в питанні виконання Угоди про асоціацію. За його словами, важливо зрозуміти хто сплачує за реформи «Якщо все буде перекладатися на плечі пересічних людей, середнього класу, а олігархи не нестимуть солідарної відповідальності, на жаль, буде нерозуміння з боку суспільства», – пояснив представник МФ «Відродження».

    Євродепутат Андрій Пленкович також підкреслив важливість врахування громадської думки в цих питаннях. І, підсумовуючи, порадив змінити менталітет і запровадити ґрунтовну координацію в роботі щодо виконання Угоди про асоціацію. «Сподіваюсь, що український уряд продовжить працювати у вірному напрямку, і ми ще протягом тривалого часу будемо, так би мовити, «няньчитися» з цим документом, орієнтуючись на євроінтеграційний шлях», – підкреслив він. У відповідь на це Остап Семерак зазначив, серед іншого, що вже ініціюються зміни в законодавстві щодо процедури проходження законопроектів на предмет відповідності до європейських стандартів.

    У круглому столі також взяли участь:

    Ангела Бочі, старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень,

    Тарас Качка, в.о. президента Американської торговельної палати

    Ігор Когут, голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив

    Тарас Михальнюк, директор фонду «Open Ukraine».

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.